VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 27 April 2021 20:13:17

0 Yorum

Kez Okundu.

Kabaktepeden Halk Ekmek Açıklaması

AKP İstanbul İl Başkanı Kabaktepe'den Halk Ekmek açıklaması

H24/İbb/ Halk Ekmek

İlçeçe belediyesinden görüş alması gereken İBB, gecekondu gibi büfe yerleştiriyor "Ekmek Büfesi koyamazsınız demiyoruz; işimizi hukuki zeminde yapmaya çalışıyoruz" Osman Nuri Kabaktepe

AKP İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) Üsküdar ve Ümraniye'ye yerleştirmek istediği Halk Ekmek büfelerinin zabıta tarafından engellenmeye çalışılmasına ilişkin "Ekmek Büfesi koyamazsınız demiyoruz.

İBB Meclisi'nde CHP'li üyelerin de imzasıyla alınan kararı anlatmaya çalışıyor, işimizi hukuki zeminde yapmaya çalışıyoruz. Fakat karşımızda 'burası bizim, karar ve nizam tanımayız' diyen bir anlayış var. Kamuoyunun vicdanına bırakıyoruz" dedi. Kabaktepe, yaptığı yazılı açıklamada, İBB'nin "Engelleniyoruz" algısı oluşturmaya çalıştığını öne sürerken, "İBB yine ucuz siyaset peşinde.

İBB Meclisi'nde oybirliğiyle alınan karar gereği; Halk Ekmek Büfeleri için ilçe belediyesinden görüş alması gereken İBB, gecekondu gibi büfe yerleştiriyor. Zabıta gelince de 'Engelleniyoruz' diye veryansın edip kameralara oynuyor" ifadelerini kullandı. "İlçe belediyelerinin alenen yok sayılarak bilinçli bir şekilde kargaşa ortamı oluşturulduğunu" iddia eden Kabaktepe, İBB yönetiminin yeni bir mağduriyet balonu şişirmeyi amaçladığını öne sürdü. Kabaktepe, ayrıca Üsküdar Belediyesinin, "Ekmek Büfesi koyamazsınız demiyoruz.

İBB Meclisi'nde CHP'li üyelerin de imzasıyla alınan kararı anlatmaya çalışıyor, işimizi hukuki zeminde yapmaya çalışıyoruz. Fakat karşımızda 'burası bizim, karar ve nizam tanımayız' diyen bir anlayış var. Kamuoyunun vicdanına bırakıyoruz" açıklamasını da hatırlattı.

 

 

 

 

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
https://www.facebook.com/rhvmimarlik/videos/557660301802778
Yazar Bilgisi

H24 Haber H24 Haber infokariha.net Tüm Yazıları

BENZER HABERLER