VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 20 December 2021 00:34:17

0 Yorum

Kez Okundu.

İzmir Gazeteciler Cemiyeti den Sarıkaya’ya Kınama

Ankara Gazeteciler Cemiyeti’nin derhal harekete geçtiği ve onur kurulunun gerekli süreci başlattığına yer verilen açıklamada şöyle denildi: “Bu kabul edilemez bir davranıştır. Akıl, insanlık dışı, basın meslek ve onuruna yakışma

İGC, "Muharrem Sarıkaya'nın İHA kameramanı Demir'e şiddet uygulamasını kınıyoruz"

 İzmir Gazeteciler Cemiyeti, Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin ile yapılan canlı yayın sırasında gazeteci Muharrem Sarıkaya’nın İHA kameramanı Ahmet Demir’e şiddet uygulamasını kınadı.

“Bu kabul edilemez bir davranıştır” denilen açıklamada yaşanan olayın akıl, insanlık dışı, basın meslek ve onuruna yakışmadığını yalnızca özür dilemekle geçiştirilemeyeceği ifade edildi.

Ankara Gazeteciler Cemiyeti’nin derhal harekete geçtiği ve onur kurulunun gerekli süreci başlattığına yer verilen açıklamada şöyle denildi:

“Bu kabul edilemez bir davranıştır. Akıl, insanlık dışı, basın meslek ve onuruna yakışmayan bu şiddet yalnızca bir özür dilemekle geçiştirilemez.

Ankara Gazeteciler Cemiyetimiz derhal harekete geçmiş ve Gazeteciler Cemiyetinin Onur Kurulu gerekli süreci başlatmıştır. Harekete geçen Ankara Gazeteciler Cemiyetimiz bir kez daha göstermiştir ki, gazetecilik mesleğinin etik değerler kapsamında var olabilmesi ve geleceği için Cemiyetler temel koşuldur.

Bu nedenle, Cemiyetlerimizin oda statüsünde çalışmaları gerekmektedir. Benzer bir talihsizliğin bir kez daha yaşanmamasını diliyor, mesleğimiz adına acil düzenleyici kararların atılmasını talep ediyoruz. “

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER