VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 03 July 2021 11:37:26

0 Yorum

Kez Okundu.

İyi Partiden Erbakan Hadsizliği

Haddini aştı!.. “Üzgünüm” dedi

İyi Partiden Erbakan Hadsizliği

 İYİ Parti Grup Başkan Vekili Lütfü Türkkan’ın Millî Görüş lideri ve 54’üncü Hükümet Başbakanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan’la ilgili mesnetsiz iddialarına kamuoyundan büyük tepki geldi. Haddini aştı!.. “Üzgünüm” dedi

  Türkkan’ın Türkiye siyasi hayatında önemli işlere imza atan, her geçen gün değeri daha da anlaşılan ilim ve siyaset adamı Erbakan’a yönelik skandal açıklamaları, siyasetten bürokrasiye, işçiden memura kadar herkes tarafından kınandı.

TÜRKKAN, DÜN ATTIĞI TWEETLE SADECE “ÜZGÜNÜM” DEMEKLE YETİNDİ... ÜZGÜNÜM YETMEZ, ÖZÜR BEKLİYORUZ

 TBMM’de Kanal İstanbul ile ilgili bir basın açıklaması yapan Türkkan, açıklamasının devamında Türkiye’nin ağır sanayi hamlesini başlatan Erbakan Hoca’ya yönelik, “Hafta sonu Kanal İstanbul projesinin temelini atıyoruz diye Kuzey Marmara Otoyolu’yla ilgili eski bir projenin köprü temelini attılar. Erbakan çok temel atardı. İş bir ara o kadar ilerledi ki, boş tarlaya temeller attılar.

Aradan 40 sene geçmiş, aynı hadiselerin devamı bizi üzüyor” iftirasında bulundu. Türkkan’ın bu yakışıksız açıklamasının ardından tepkiler de gecikmedi. İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Türkkan’ın, Millî Görüş lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan ile ilgili yakışıksız sözlerine büyük tepki geldi. Sosyal medyada konu ile ilgili paylaşım yapan birçok siyasi ve vatandaş, Türkkan’ın haddi aştığını kaydetti. Türkkan, dün attığı tweetle sadece “Üzgünüm” demekle yetindi...

İYİ Parti Grup Başkan Vekili Lütfü Türkkan’ın Millî Görüş Lideri ve 54’üncü Hükümet Başbakanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan’la ilgili mesnetsiz iddialarına kamuoyundan büyük tepki topladı. Türkkan’ın Türkiye siyasi hayatında önemli işlere imza atan, her geçen gün değeri daha da anlaşılan ilim ve siyaset adamı Erbakan’a yönelik skandal açıklamaları, siyasetten bürokrasiye, işçiden memura kadar herkes tarafından kınandı.

BÜYÜK TEPKİ VERİLDİ

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, dün sosyal medya hesabından Türkkan’a tepki göstererek, özür dileme çağrısında bulundu. Karaduman, paylaşımında, “Temelsiz konuşmalar! Hayatını, Türkiye’nin bağımsızlığına, maddi ve manevi kalkınmasına adamış, ağır sanayi hamleleri ile ülkemizi baştan aşağı fabrikalarla donatmış Erbakan Hocamızı, tarlaya temel atmakla itham etmek temelsizliktir. Kınıyorum. Özür dilemeye davet ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Türkkan’ın hiçbir dayanağı olmayan ifadelerine bir tepki de AGD-MGV Genel Başkanı Salih Turhan’dan geldi.

Turhan da Twitter hesabından, Türkkan’a tepki göstererek, “Erbakan Hocamızın yaptığı fabrikalara sizin hayalleriniz bile yetişemez. Bu talihsiz açıklamayı kabul etmiyor ve kınıyorum. Özür dileyin...” çağrısında bulundu.

Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi ve İstanbul eski İl Başkanı Abdullah Sevim ise, Türkkan’a, “Erbakan Hoca, sizin bu temelsiz iddialarınızdan beridir.” şeklinde tepki gösterdi.

Sevim, “Fabrika temelinden daha önemlisi, iddiaların temelinin olmamasıdır! Erbakan Hoca, hem sözleriyle hem de yaptıklarıyla sizin bu temelsiz iddialarınızdan beridir!” dedi.

 TBMM’de Kanal İstanbul ile ilgili bir basın açıklaması yapan Türkkan, açıklamasının devamında Türkiye’nin ağır sanayi hamlesini başlatan Erbakan Hoca’ya yönelik, “Hafta sonu Kanal İstanbul projesinin temelini atıyoruz diye Kuzey Marmara Otoyolu’yla ilgili eski bir projenin köprü temelini attılar. Erbakan çok temel atardı. İş bir ara o kadar ilerledi ki, boş tarlaya temeller attılar. Aradan 40 sene geçmiş, aynı hadiselerin devamı bizi üzüyor” iftirasında bulundu. Türkkan’ın bu yakışıksız açıklamasının ardından tepkiler de gecikmedi.

ÜZGÜNÜM YETMEZ, ÖZÜR BEKLİYORUZ

Sosyal medyada Türkkan’ın haddini aştığını belirten vatandaşlar, yapılan açıklamaların cahilce ve iyi niyetli olmadığının altını çizdiler. Siyasiler tarafından da tepki gösterilen açıklama ile ilgili Türkkan’a özür dileme çağrısı yapıldı, ancak Türkkan dün sadece “Üzgünüm” demekle yetindi.

 gerekse siyasi bir liderken mensubu olduğu bu millete , onu aziz bilip dünyada ses getirdiği hizmetleri oldu.

Nasıl bir Türkkan, nasıl bir siyasetçi? Bu kin nereden geliyor?

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER