VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 02 June 2021 14:06:03

0 Yorum

Kez Okundu.

İstanbul sanat Fuarı Başladı

Yeni çağdaş sanat fuarı ArtContact İstanbul kapılarını Açtı

H24/Sanat

ATİS Fuarcılık, ArtAnkara Çağdaş Sanat Fuarı’ndan sonra İstanbul'da yeni bir uluslararası çağdaş sanat fuarı başladı. Genç sanatçılara önem vermenin yanı sıra kamusal alanda sanat çalışmalarını ve uluslar arası işbirliklerini hedefleyen fuarda, aralarında Mehmet Aksoy,Berkan BAYCAN, Fahrettin DURAN, Devrim Erbil, Bedri Baykam, Ertuğrul Ateş, Prof. İsmail Ateş, Metin Yurdanur’un da bulunduğu yerli, yabancı bine yakın sanatçının eserleri, Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nin 10 bin metrekare kapalı, 5 bin metrekare açık alanında sergileniyor. Covid pandemisinin farklı boyutlarıyla işlendiği dikkat çekici projelerin de yer aldığı fuar kapsamında söyleşiler, paneller, konserler de düzenlenecek.

ArtContact İstanbul’da neler var?

Katılımcıların bireysel değil galeriler aracılığıyla yer alabildiği fuarın dikkat çekici projelerinden biri, ‘İnsan Duraklaması’.

Sanatçı Berkan BAYCAN H24 Mikrofonumuza eseriyle ilgili açıklamalarsa bulundu.

 

Fuarın görkemli heykelleri

Sanatseverler, fuar alanına geldiklerinde, 10-15 ton ağırlığında, en büyüğü 5.5 metre boyunda olan çarpıcı heykellerle karşılaşacaklar. Yukseklik ve farkındalık olarak Berkan BAYCAN ve Fahretin DURAN'ın 13.8 isimli Eseri en yüksek bir eser olarak gözününde görebilirsiniz.

Mehmet Aksoy, Metin Yurdanur ile ASAŞ Sanat ve Atölye 20’nin yirmiye yakın heykeli fuarın açık alanında yer alacak. Fuarın destek verdiği genç sanatçıların heykelleri ile Eskişehir Tepebaşı Belediyesi’nin pişmiş toprak çalışmaları da yine açık alanda görülebilecek. Demir Heykel Çalıştayı ve Street art çalışmaları da fuar etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilecek.Art Contact Istanbul: BAU Pera Balkan music live 01.06.2021 #balkanmusic -  YouTube

 

Kamusal alanların sanatla buluşması

ATİS Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Bilgin Aygül, yeni çağdaş sanat fuarının farkını ve hedeflerini anlatırken, “ArtContact İstanbul, genç sanatçılara ve yeni projelere önem vermenin yanı sıra kamusal alanda sanat çalışmalarını ve uluslar arası işbirliklerini hedeflemektedir” dedi.

ArtContact İstanbul başladı - Son Dakika Haberleri

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER