VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 21 September 2022 20:54:31

0 Yorum

Kez Okundu.

Istanbul SAADET’in İngiliz ve Mason Seviciliği

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e cevap veren Eyüp ilçe Başkanı Görevden alındı. Ustosmanoğlu attığı Twitter’da aslında Kılıçdaroğlu’n dan hesap sorulmalı yazınca ilçe başkanlığından alındı

Saadet Partisinde Neler Oluyor

H24/SİYASET 

İstanbul  başta olmak üzere bir çok ilde kayyum il başkanları atanmıştı. İlçelerde sıkıntılar ve İstanbul il başkanının CHP aşkı, geçen aylarda ise İngiliz büyük Elçisi  siyasi temsilcisi Mel Lawrence yi kabul etmişti.

Dün Beykoz ilçe başkanını görevden alarak yerine atama yapan yazıcı İmamoğlu'nun yargılanacağı dav öncesi de CHP sözcüsü gibi açıklamalarda. Bulunuyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir'in 9 Eylül kurtuluş yıl dönümü töreninde yaptığı konuşmasıyla tartışma konusu oldu.

Konuşmasında, "100 yıl önce bu toprakları yönetenler gaflet, delalet ve hatta hıyanet içindeydi. Gençleri, kadınları ve çocukları hiç düşünmediler. Sadece saraylarındaki saltanatı korumak için bütün bir milleti ateşe attılar." ifadelerini kullanan Tunç Soyer'e tepki gösterildi.

Saadet Partisi'nin bu eylemine Melih Gökçek'te Twitter'dan Tepki gösterdi. Tepkisini Temel Karamollaoğlu'na göndererek  sana yazıklar olsun, sen ahirette tunç Soyerle birlikte mi Haşr olmak istersin diyerek tepki gösterdi.

Saadet Partisi'nden Soyer'e tepki Soyer'e gelen tepkilerden biri de altılı masanın ortağı Saadet Partisi'nden geldi.

Saadet Partisi Eyüpsultan İlçe Başkanı Emre Ustaosmanoğlu,

Tunç Soyer'in ifadelerini eleştirdi. "Bu millet 9 Eylül'de Tunç Soyer'in dedelerini nasıl denize döktüyse bu zihniyeti de denize dökecektir" diyen Ustaosmanoğlu, Soyer'e yönelik, "Bir kaç kişi bir araya gelince içindeki canavarı hortlatan, Osmanlı'nın şanlı tarihine ve ecdadımıza hakaret eden. Bu toprakların değerleriyle uzaktan bile alakası olmayan mason Tunç Soyer ve hesap sorması gereken öncelikle CHP'nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'dur.

Sonrasında zaten bu millet 9 Eylül'de Tunç Soyer'in dedelerini nasıl denize döktüyse bu zihniyeti de denize dökecektir. Unutmayın! Siz bu cumhuriyetin curufusunuz." ifadelerini kullandı. Görevden alındı Emre Ustaosmanoğlu'nun bu paylaşımının ardından Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı'ndan bir hamle geldi. Ustaosmanoğlu'nun görevinden alındığı öğrenildi. Ustaosmanoğlu son paylaşımında ise "Eyüpsultan İlçe Başkanlığı bayrağını kıymetli ağabeyim Mevlüt Karsavran'a teslim ettik. Hayırlara vesile olmasını dilerim" dedi.

ERDOĞAN'I ÇAYA DAVET ETMİŞTİ

 Ustaosmanoğlu geçtiğimiz aylarda AK Parti Eyüp Sultan İlçe Başkanlığı'nın açılışına katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı çaya davet etmişti. Emre Ustaosmanoğlu'nun aynı zamanda kısa bir süre önce hayatını kaybeden İsmailağa Cemaati'nin lideri Mahmud Ustaosmanoğlu'nun torunu olduğu belirtildi.

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER