VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 01 December 2021 13:58:22

0 Yorum

Kez Okundu.

İsrail’le Normalleşme Felaket Getirir

Erdoğan’ın İsrail ile normalleşileceğini duyurmasının ardından HAMAS’tan dikkat çeken açıklama geldi.

HAMAS LİDERİNDEN “NORMALLEŞME” ANLAŞMALARINA TEPKİ

“İsrail’e can suyu olunuyor”

Erdoğan’ın İsrail ile normalleşileceğini duyurmasının ardından HAMAS’tan dikkat çeken açıklama geldi.

Filistin İslâmi Direniş Hareketi HAMAS’ın liderlerinden Halil El Hayye, Filistin’de katıldığı bir konferansta İslâm ülkelerinin işgalcilerle “normalleşmesi” konusuna dair önemli açıklamalarda bulundu.

İslâm ülkelerinin İsrail rejimi ile ilişkilerini “normalleştirmelerini” eleştiren El Hayye, bu durumun işgalci İsrail’e can suyu olduğunu söyledi. Kudüs’ün kırmızı çizgileri olduğunu söyleyen HAMAS liderlerinden Halil El Hayye, işgalci İsrail rejiminin Kudüs’ü başkentleri yapmaya çalıştığını kaydetti. İslâm ülkelerinin milletvekillerini içinde bulunulan acı tabloyu görmek üzere Gazze’ye davet eden El Hayye, Filistin topraklarını savunmaya devam edeceklerini de sözlerine ekledi.

İSRAİL İLE “NORMALLEŞME” FELAKET DEMEK

 Gerek Türkiye gerekse İsrail rejimi cephesinden gelen açıklamalar “normalleşme” yolunda önemli adımlar atıldığını gözler önüne sererken söz konusu olasılığın beraberinde büyük felaketleri de getirebileceği görülüyor.

Bir yakınlaşma ile birlikte İsrail’in, Filistin’e ait enerji kaynaklarının işgal etmesinin meşruiyet kazanma ihtimali endişe veriyor. Türkiye ile işgalci İsrail rejimi arasında yaşanacak bir “normalleşme”nin endişe verici başka sonuçlar doğurabileceği de bir gerçek.

Olası bir yakınlaşmanın İsrail’in Akdeniz’deki nüfuzunu artıracağı ve bu durumun da İsrail’in Doğu Akdeniz’de kilit aktör olmasının önünü açabileceği düşünülüyor

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
https://www.facebook.com/rhvmimarlik/videos/557660301802778
Yazar Bilgisi

H24 Haber H24 Haber infokariha.net Tüm Yazıları

BENZER HABERLER