VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 07 December 2022 11:03:07

0 Yorum

Kez Okundu.

İslam ve Demokrasi

İSLÂM ve DEMOKRASİ

H24/ Makale / Mehmet Ali BİÇER 

Kur’an’ı Kerim; Cenab’ı Hakk’ın sözlerini içeren ve Müslümanların Anayasası niteliğinde, öpüp alnına götürdükleri en son kutsal kitabdır. İnsanlara “İki Dünya” saadeti sunan çağlarüstü ‘Vahiy Sistemi’dir. Ekleme, çıkarma ve sentezi asla kabul etmez. Hükümler bir bütünlük içerisinde ele alınır. İSLÂM DİNİ’NİN KAYNAKLARI:

1- Kur’an’ı Kerim (Kutsal Kitap)

2- Örnek Modelimiz Hz.Muhammed (S.A.V.)’in söz ve davranışları (Sünnet’i Seniyye)

3- İslâm Alîmlerinin ortak akıl ile aldıkları kararlar (İcma’i Ümmet)

4- İslâm Hukukcularının dirayetle vardıkları görüşler (Kıyas’ı Fukuha)

5- İslâm’a uygun görülen örf, adet, gelenek, görenek ve töreler.

Müslümanın kendisini Dinden, imandan çıkaracak söz ve davranışları (Elfaz’ı Küfür) ilim olarak öğrenmesi farzdır. Hak ile batıl birbiriyle karıştırılamaz. Müslüman; İslâm’a teslim olmuş kişi demektir.

DEMOKRASİ ve YOL AYRIMI

 Demokrasi; Antik Yunan kökenlidir. İnsanların akıllarından, gönüllerinden kaynaklanan bir düşünce bağıdır, bir kavramdır, bir ideolojidir ve toplumsal yönetim şeklidir. Her ideolojinin de bir ahlâk anlayışı vardır. Demokrasi’yi kabul edenler olduğu gibi itiraz edenler de vardır. Selçuklu Hükümdarı Alpaslan, Osmanlı Padişahı Fatih Sultan Mehmet Han demokrasiyi savunmamışlardır. İsrail Yahudi Devleti ile Vatikan Hıristiyan Devleti dahi demokrasiyi kabul etmezler.

DEMOKRASİ UYGULAMALARI

 Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nın 2.Maddesinde “Demokratik, Lâik ve Sosyal bir Hukuk Devletidir” olarak belirlenmiş olup değiştirilemez, değiştirilmesi dahi teklif edilemez hükmü konulmuştur. Amerika’da Demokrat Parti, Almanya’da Sosyal Demokratlar ve Hıristiyan Demokratlar sonuçta ırkçı emperyalizmin güdümünde, karanlık odakların gözetiminde görev yapmaktadırlar.

ERBAKAN’IN DEMOKRASİ

TARİFİ Prof.Dr. Necmeddin ERBAKAN (Rahmetullâhi Aleyh) Hocamızı bir dinleyelim. Demokrasi; Halkın kendi hür iradesi ve tercihi ile kendini idare etmesi manasındadır. “Demokratur” demek ise halkın yönetime alet ve aracı yapılması, yani halkın narkozlanmasıdır. “Ben seçtim” zanneder, hâlbuki başkaları tarafından dikte edilenleri iktidara taşımıştır. Demokrasi sadece bir kılıftır.

DEMOKRATİK ÜLKE MANZARALARI

Demokratik Ülkelerde çoğunluk, kuvvet, imtiyaz ve menfaat birer hak nedenidir. Demokrasi havarisi Birleşmiş Milletler Amerika, İngiltere, Fransa, Çin ve Rusya’ya veto hakkı tanımıştır. Filistin, Mısır, Cezayir, Lübnan ve Afganistan’da ise demokrasi kuralları hazmedilememiştir. Irak Devletine askeri müdahale sebebi demokrasiyi getirmek şeklinde Dünya’ya lânse edilmiştir. Siyonizm; Güdümlü, işbirlikçi yöneticiler ve medya kuruluşları ile Dünya Halklarını, subliminal algılarla ikna etmektedirler.

MEDİNE İSLÂM DEVLETİ

Örnek Modelimiz Hz.Muhammed (S.A.V.) Medine İslâm Devletinde, onsekiz aşiret ve farklı inanç sahibi topluluklarla “Medine Sözleşmesi” imzalamış huzur ve refah toplumu kurmuştur. İslam’ın hak anlayışında doğuştan, adaletten, emekten, sözleşmeden, hısım ve akrabalıktan, kısaca insan olmaktan kaynaklanan “Kul Hakkı” söz konusudur. (Geniş Bilgi: İslâm’ın Hak Anlayışı adlı 6.Makalemizi okuyunuz.)

İSLÂM DİNİ BÜYÜK BİR NİMETTİR

Kurucusu, fikir babası Yahudi olan ideoloji sahipleri, İslâm Dini’ne topyekün cephe almışlardır. Bunlar; Kapitalizm, Komünizm, Faşizm, Hümanizm, Darvinizm ve Eşcinselliktir. İslâm Dini’nin bu ideolojilerle bazı konularda benzerlik göstermesi, bir noktada kesişmesi Batıl Irkçı Emperyalizmi, Siyonizmi asla haklı çıkarmaz. İşbirlikçi ajanlar, münafıklar, demagoglar, dönmeler tarihin her döneminde boy göstermişlerdir.

ALLAH’A (C.C.) İMAN EDENLER

 İçerisinde Besmele, Hamdele, Salvele, istişare, Şur’a, Nebevi Ahlâk bulunmayan yönetimleri hazmetmek kolay bir iş olmasa gerekir. Müslüman seçimini yapmış kişidir. Şeytan insana sürekli vesvese verir. Haram bellidir, helâl da bellidir, şüphelilerden uzaklaşmak ise sünnettir. Ancak, Allah’a iman edenler kazanırlar.

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER