VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 01 October 2022 07:51:47

0 Yorum

Kez Okundu.

Irak’ta ’Kimyasal Silah’, İran’da ’Mehsa Emini’ Masalları

Irak'ta 'Kimyasal Silah', İran'da 'Mehsa Emini' Masalları

H24/ MAKALE / Av. Emin GÜNEŞ 

 Dünyanın her yerinde karakolda ölüm ve yaralanma kolluğu (polis-asker) olağan şüpheli hale getirir. Böyle bir şüphenin ortadan kaldırılması için kolluk şüpheliyi gözaltına alır almaz adli tabipten sağlık raporu aldırır. Gözaltı süresi bitip savcılığa sevke edildiğinde tekrar sağlık raporu aldırılır. (Bu raporlar ne kadar sağlıklıdır ne kadarı siyasetin etkisi ile verilir, ayrıca tartışılabilir.) Olayın sıcağı sıcağına konuyla ilgili görüşümü İran polisinin olayla ilgili görüntüleriyle paylaşmıştım.

(1) Amerika gibi bazı gelişmiş demokratik(!) ülkeler işkence yasağından kurtulmak için “Guantanamo” gibi özel işkencehaneler inşa etmişlerdir.

(2) Buraya alınan kişinin savaş suçlusu mu, adi suçlu mu, esir mi olduğu belli değildir. Hukuki statüsü belirsiz olduğundan müracaat edeceği bir hukuk merci ve yolu da yoktur. Burada işkenceyle öldürülen kişi eceliyle ölmüş gibi işlem görür.

Her ülkede şüpheli ölümler titizlikle araştırılır. Çünkü şüpheli ölümün mağduru sadece ölen kişi ve yakınları değildir. Devlet de zan ve töhmet altında kalacağı için mağdurdur. Devletin hiçbir birimi yasal sınırlarının dışına çıkamaz, çıktığı takdirde yasadışı örgüt yani terör örgütü olur. Nitekim ülkemizde bunun bariz örneğini FETÖ terör örgütü üzerinden gördük. Bu terör örgütü devlet içine sızmış, kendinden olmayanları devlete karşı suç işlemiş gibi yargılayıp cezalandırmış, kendinden olan suçluları masum göstermiş, bütün örgütsel cinayetlerini de devlete fatura etmiştir.

Mehsa Emini olayı, aslında bütün dünyayı tahakkümü altına almak isteyen ABD’nin kirli bir komplosudur. Saddam’ın “kimyasal silah” masalından bir farkı yoktur. ABD’ kontrolünü kaybettiği ve kontrol alanlarını daraltan İran İslam İnkılabına savaş ilan etmiştir. Bu savaşı bölgedeki bütün işbirlikçileri ile birlikte içeriden ve dışarıdan sürdürmektedir. 8 yıl süren İran-Irak savaşı ve 11 yıldır devam eden Suriye’deki iç savaş, sırf İran’daki İslami rejimi yıkmak içindir.

https://www.4x4bet123.com/ https://www.4x4bet123.com/

Özellikle dindar geçinenlere; Müminin hüsnü zan sahibi olması gerektiğini ve Hucurat suresi 6. Ayetini hatırlatıyoruz. Bu olayların arkasında Amerika ve İsrail’in olduğuna dair resmi açıklamalarını gösteriyoruz. Ancak onların ekseriyeti İran’a iftira etmeyi ibadet saydıklarından pişmanlık gibi bir dertlerinin olmadığını görüyoruz. Gözünü ırkçılık ve mezhepçilik fitnesi bürümüş bu kesim için araştırılacak, pişmanlık duyulacak bir durum yok! Velev ki yalan olsun bu fırsatı kaçırmak istemiyorlar.

Kimyasal silah bahanesi ile bir ülke harabeye çevrildi, namuslar kirletildi, masumlar katledildi ve katlediliyor. Amerika, kimyasal yalanlarını itiraf etmesine ve Irak parlamentosunun “ülkeyi terk edin” kararına rağmen işgaline son vermiyor. Mehsa’nın ölümünün “kalp krizi” sonucu olduğu kesin delillerle ispatlansa dahi Amerika İslam İnkılabını yıkma çabalarından vazgeçmeyecektir.

İran İslam İnkılabının, 43 yıldır bedel ödemesinin bir nedeni de Siyonizm’in çizmeleri altında olan “ümmetin onuru” hükmündeki Mescidi Aksa’yı özgürleştirme çabasıdır. Sadece sloganlarla şiir ve nutuklarla Kudüs’ü savunanların maskesi bu olaylarla düşmüştür. Bu olaylar bahane edilerek “Kudüs davamızdır” diyenlerin önemli bir kısmı dolaylı veya doğrudan İsrail’in değirmenine su taşımışlardır. İslam’ın şiarı tesettür saldırı altında iken çarşaflı kadınların çarşafları yırtılıp yakılırken dut yemiş bülbüle dönmüşlerdir.

Özellikle bir kesim var ki onlar Kudüs’ü kahraman(!) ırklarına ve Ey Reqîb marşlarına kurban etmişlerdir. Bu kesim, sürecin dönüştürdüğü eski İnkılap taraftarlarıdır. Yıllarca PKK’ya hizmet ettikten sonra çıkar çatışmaları nedeniyle ayrılan ve birçoğu Avrupa’ya yerleşen eski APO’cular, şimdi Barzani‘cilik kisvesi altında efendileri İsrail’e hizmet ediyorlar. Çoğunun sosyal medya profili yanyana Kürdistan/İsrail bayrağıdır.

Süreç içerisinde Kürtlerin mazlumiyeti ve mağduriyetini savunma gibi haklı bir gerekçe ile yola çıkıp giderek ırkçılaşan ve İslami kimliği ırkçılık kimliği altında kaybolanlar ile İsrailci eski APO’cular, İslam İnkılabı düşmanlığı çatısı altında birleşmişlerdir. İnkılabi kimliğinden sıyrılıp savrulan ve İran düşmanlığında İsrailcilerle aynı ağzı kullanan, sabah akşam İslam İnkılabına lanet okuyan bu kesimden rabbimin huzurunda şikâyetçi olacağım.

Rabbimden dileğim bunların ıslahı değil İnkılaba kinlerinde boğulmaları ve İslam İnkılabı düşmanları ile haşrolunmalarıdır.

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER