VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 29 January 2022 18:15:37

0 Yorum

Kez Okundu.

İmamoğlu’nun Görüştüğü Elçi Atina’da Türkiye Aleyhinde Toplantıda

İmamoğlu ile yemek yiyen İngiliz elçi, Atina'daki gizli 'Türkiye' toplantısına katılmış

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile yemek yiyen İngiltere'nin Türkiye Büyükelçisi Dominick Chilcott'un, 16 Ekim 2021'de başkent Atina'da "Türkiye'de darbe senaryoları"nın konuşulduğu gizli bir toplantıya katıldığı ortaya çıktı.

İstanbul'ın kar esareti yaşadığı saatlerde İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun, Sarıyer'de bir restoranda İngiltere'nin Türkiye Büyükelçisi Dominick Chilcott ile balık yiyerek görüştüğü ortaya çıktı. Ancak İmamoğlu ve ekibi, ilk başta görüşme hakkında açıklama yapmadı ve el altından "yalan haber" diye kendilerine yakın sitelere basın bülteni geçti.

Ancak görüntülerin de kamuoyuna servis edilmesiyle İmamoğlu, buluşmayı kabul etmek zorunda kaldı. Eleştirilerin odağındaki İBB Başkanı İmamoğlu ve İngiliz büyükelçi, görüşmede neler konuşulduğuna dair hiçbir açıklama yapmadı.

ATİNA'DA GİZLİ TOPLANTI

 İmamoğlu'nun Atina ziyaretinden sadece 20 gün sonra Büyükelçi Chilcott'un, 16 Ekim 2021'de Atina'da özel ve gizli bir toplantıya katıldığı ortaya çıktı.

Yunanistan'da 127 yıldır yayım yapan Estia gazetesinin haberine göre; İngiltere'nin Atina Büyükelçisi Matthew Lodge'un tertiplediği toplantıya, İngiltere'nin Atina, Lefkoşa ve Ankara büyükelçileri katıldı.

Gazetenin iddiasına göre büyükelçiler Yunan siyasetçileri toplayarak, "Erdoğan’ın günleri sayılı, kansız bir geçişe gidiyoruz" bilgisini yer vermiş. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sağlığının da toplantıda masaya yatırıldığı iddia edilirken, gazetenin haberine göre görüşmede; "Türkiye'de darbe senaryoları" da toplantıya konu olmuş.

KAFALAR KARIŞTI, İMAMOĞLU HALA SESSİZ

Tüm bu bilgiler ışığında İmamoğlu, siyasi kariyerini riske atabilecek bu yemeğe neden katılmak zorunda kaldı? Cumhurbaşkanlığı adaylığı iddiası bulunan İmamoğlu, bu 3 saatte İngiliz elçiyle hangi konuları masaya yatırdı ve neler konuştu?

Yemeğe gittiğini kabul eden İBB Başkanı, İngiliz elçiyle neler konuştuğuna dair ise şu ana kadar hiçbir açıklama yapmadı.

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER