VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 03 June 2021 08:27:42

0 Yorum

Kez Okundu.

Hudapar’a Yapıcıoğlu Tekrar Başkan Seçildi

HÜDA PAR Genel Başkanlığına Zekeriya Yapıcıoğlu seçildi Yapıcıoğlu, partinin 4. Olağan Büyük Kongresi'nde oy kullanan 621 delegenin tamamının oyunu aldı.

HÜDA PAR Genel Başkanlığına Zekeriya Yapıcıoğlu seçildi Ankara HÜDA PAR'ın 4. Olağan Büyük Kongresi'nde Zekeriya Yapıcıoğlu, yeni genel başkan seçildi.

Atatürk Spor Salonu'daki kongrede, kayıtlı 901 delegenin 621'i oy kullandı. Seçimde tek aday olan Yapıcıoğlu, delegelerin tamamının oyunu alarak genel başkanlık koltuğuna oturdu.

Yapıcıoğlu konuşmasında, partisinin iktidara geldiğinde dürüst siyaset ve gerçek adalet anlayışıyla ülkeyi yöneteceğini söyledi.

 

Kongrenin sonunda Yapıcoğlu, Genel Başkanlığı devraldığı İshak Sağlam'a bir tablo hediye etti.

Kongre toplu çekilen fotoğrafla sona erdi. Genel Başkanlık görevini devreden İshak Sağlam, sosyal medya hesabından Zekeriya Yapıcıoğlu'nu tebrik etti.

Sağlam, "Büyük bir iftihar ile taşıdığım emaneti Zekeriya Yapıcıoğlu'na devrettim. Rabbimden muvaffakiyet diliyorum. Hür davanın bir neferi olarak hizmete devam..." ifadelerini kullandı.

 

Mesud Barzani'nin Kongreye Mesajı

Başkan Mesud Barzani, bugün Ankara’da 4. Olağan Kongresi’ni gerçekleştiren Hür Dava Partisi’ne (HÜDA PAR) bir kutlama mesajı gönderdi. Başkan Barzani'nin mesajı kongre salonunda okundu.

Mesajında HÜDA PAR kadro, üye ve destekçilerini tebrik eden Başkan Barzani, HÜDA PAR’a başarılar diledi. Başkan Barzani mesajında şu ifadeleri kullandı: “Şüphesiz Türkiye’de Kürt sivil ve siyasi mücadelesinin, demokrasi ve diyalog ile birlikte yaşama ve medeniyet değerleri çerçevesinde ilerlemesi doğru bir yoldur ve tüm taraflara olumlu sonuçları olacağı gibi Türkiye’de Kürt davasının ilerlemesi için de bir faktördür.

Bu vesileyle Kürdistan Demokrat Partisi ile Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) arasındaki dostluğa vurgu yapıyor, kongrenizin başarıyla sonuçlanmasını, demokrasi ve Kürt milletinin davasına hizmet doğrultusunda kararlar alınmasını umut ediyorum.”

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER