VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 23 October 2020 16:36:57

0 Yorum

Kez Okundu.

HÜDA-PAR Macron’a Tepki Verdi

 HÜDA-PAR'dan İslamı hedef alan Fransa Cumhurbaşkanı Macron'a tepki

 Hür Dava Partisi, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'u İslam'a yönelik sözlerini Fatih Camisi avlusunda protesto etti. mask Fatih Camisi avlusunda bir araya gelen Hür Dava Partisi (HÜDA-PAR) İstanbul İl Başkanlığı, mensupları Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'u İslam'a yönelik sözleri nedeniyle protesto etti.

Fatih Camii avlusunda toplanan kalabalık grup "Fransa'nın İslam düşmanlığını lanetliyoruz" yazılı bir pankart açarken, ellerinde Türkçe, Kürtçe, İngilizce ve Fransızca olarak "İslam düşmanlığı özgürlük değildir", "İslam'a düşmanlık insanlığa düşmanlıktır" yazılı dövizler taşıdı.

Grup adına basın açıklamasını okuyan HÜDA PAR İstanbul İl Başkan Yardımcısı Ammar Çınar, Avrupa'da İslam'a ve Müslümanlara yönelik ayrımcılık ve engellemelerin, fiziki saldırı ve aleni bir düşmanlığa dönüştüğünü söyledi.

https://www.4x4bet123.com/ https://www.4x4bet123.com/

Fransa'nın demokrasi ve özgürlükleri ile övündüğünü belirten Çınar, "Fransa, bu düşmanlık ve ötekileştirme furyasının başını çekmektedir. Söz konusu Müslümanlar ve İslam olunca, bütün özgürlükçü ilkeleri helvadan birer puta dönüşen Fransa, kendi vatandaşı Müslümanları haklarından mahrum edebilmektedir.

Macron, açıklama ve uygulamalarıyla İslam’a karşı olan kin ve nefretini artık aleni bir savaşa dönüştürmüştür." diye konuştu

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER