VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 10 September 2021 07:41:46

0 Yorum

Kez Okundu.

Hollanda’da Corona Kuralları Değişiyor

Hollanda'da bildiğimiz Korona kuralları değişecek

H24/Avrupa/Mustafa Korkmaz

 Korona tedbirleri kapsamında Eylül ayı sonuna doğru yeni bir döneme girmeye hazırlanan Hollanda, 1,5 metre mesafe kuralını kaldırmayı hesaplıyor. Ancak vatandaşa bir katkı payı ödemesi gelebilir...

Korona tedbirleri kapsamında Eylül ayı sonuna doğru yeni bir döneme girmeye hazırlanan Hollanda, 1,5 metre mesafe kuralını kaldırmayı hesaplıyor. Ancak vatandaşa bir katkı payı ödemesi gelebilir.

Kabine yeni gelişmeler ışığında, 20 Eylül'den itibaren korona tedbirlerinde yeni bir gevşemeye geçmeyi planlıyor. Başka bir deyişle 1,5 metre mesafe ve toplu taşımada maske kullanımı kurallarını kaldırmayı ve evde çalışma mottosuna da sona vermeyi düşünüyor.

Şu Anda 75 kişiden fazla etkinlikler için yürürlükte olan kurala göre etkinliğe katılanların, aşı olduklarını, koronadan kurtulduklarını veya test yaptırdıklarını gösterebilecekleri bir giriş belgesi göstermesi zorunluluğu bulunmakta.

Hükümete yakın kaynaklara göre, 20 Eylül'den itibaren kişi sayısında değişiklik olacak ve 50 veya daha az kişiden de bu belge istenecek. Hızlı testler için katkı payı Böyle bir değişiklik yapılması halinde aktivitelere gelenler arasında kapıda test yaptıranların sayısının artacağını tahmin eden Sağlık Bakanı De Jonge, test yaptıranlardan 7,50 euro katkı payı almayı hedefliyordu. Ancak Bakanın mayıs ayında meclise sunduğu bu teklif reddedildi.

Kapılarda yapılan hızlı testler için halen bir ücret alınmıyor. De Jonge şuanda aşılama oranının yüksek olması nedeniyle farklı bir yol izlenmesi gerektiğini düşünüyor. Vatandaşın vereceği katkı payı ve aynı zamanda 1,5 metre mesafe kuralının kaldırılması için yasada değişiklik yapılması gerekmekte.

Bu ayın başlarında, Temsilciler Meclisinde çoğunluk, girişlerde yapılan testlerin maliyetinin bir kısmının aşısız kişilerin omuzlarına yükleme planının, lehinde oy kullandı. Kabine, giriş testleri için uygulanacak kişisel katkı payının, (genç) insanların aşı olması için ekstra bir teşvik yaratacağını umuyor.

Test, test, test Haftada 80.000 aşılama ile Hollanda, yüzde 85'lik bir aşılama oranına yaklaşıyor, bu da yaklaşık bir buçuk milyon yetişkin Hollandalının hala aşılanmadığı anlamına geliyor. De Jonge, bu durumun getirisinin yakın zamanda 2.200 ila 3.400 yoğun bakım ve 16.000 ila 32.000 arasında hastaneye yatan insan sayısı olabileceğine dikkat çekiyor. Bazı belirsizlikler hala devam ediyor

Bu arada, örneğin ortaokullardaki yüz yüze eğitimin sağlık sektörü üzerindeki etkisi, mevsimsel etki ve yaygın gribin etkisi gibi bazı belirsizlikler hala devam ediyor.

Bu nedenle, daha önce belirlenen tedbirlerin kaldırılması veya uzatılması ile ilgili tarihlerde de kayma yaşanabilir gibi gözüküyor. Aynı durum kabinenin düşündüğü; kafelerin kapanma saatlerinin sınırlandırılması, kulüplerin kapatılması ve giriş biletleri gibi önlemlerin kaldırılmasını istediği tarih olan 1 Kasım için de geçerli.

Öte yandan 17 Eylül'de yapılması planlanan basın toplantısının muhtemelen 14 Eylül Salı'ya çekileceği tahmin edilmekte.

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER