VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 07 July 2021 01:41:10

0 Yorum

Kez Okundu.

Hollanda Adliye Gazetecisine Kurşun Yağmuru

Hollanda’nın en meşhur adliye muhabiri Peter de Vries’e kurşun yağdırdılar

Hollanda’nın en meşhur adliye muhabiri Peter R. de Vries, Amsterdam’daki Lange Leidsedwarsstraat’ta bu akşam RTL Boulevard stüdyosuna konuk olduğu program sonrasında ağır silahlı saldırıya uğradı.

Kaynaklar ve görgü tanıkları De Vries’in (64) programın ardından sokakta saldırıya uğradığını, beş el ateş edildiğini ve başından vurulduğunu bildiriyor. Sosyal medyada dolaşan görüntüler, De Vries’in kafa travmasıyla açıkça tanındığını gösteriyor.

Vries saldırı sonrası ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. De Vries, Hollanda’da adliye muhabiri olarak oldukça ünlü ve polis davalarında veya mahkeme davalarında düzenli olarak sözcülük yapıyor veya gizli sır dosyalarla sahip biri olarak biliniyor. Örneğin, Marengo davasında baş tanık Nabil B.’nin gizli danışmanı idi. 

 

Hollanda’nın en meşhur adliye muhabiri gazeteci Peter R. de Vries, De Vries kısmen bu dava nedeniyle uzun süredir korunuyor ve 2019’da Marengo davasının baş şüphelisi olan ve o sırada henüz tutuklanmamış olan Ridouan Taghi’nin ölüm listesinde olduğunu söyledi. O yıl avukat Derk Wiersum da vuruldu, kilit tanık B.B.’nin avukatı da tasfiye edildi.

FAİL ARANIYOR

 Polis, ince yapılı, kamuflaj lekeli koyu yeşil ceketli ve siyah şapkalı açık tenli bir şüpheliyi arıyor. Bilgilere göre, A4 ve A2 otoyollarında çok sayıda gümüş renkli araba durdurularak arandı.

Kişilerin olası faile yaklaşmamaları ve gördüklerinde 112’yi aramaları ve olaya tanık olan ve/veya görüntüleri olan kişilerin 0900-8844’e haber vermeleri isteniyor.

ÜLKE VE SİYASETÇİLER ŞOKTA

Olaya çok sayıda milletvekili de sosyal medya hesaplarında tepki gösterdiler. PVV lideri Wilders, Twitter’da “Korkunç” diye yazarken, VVD’den Pim van Strien, “Bunun doğru olmasına izin vermeyin” paylaşımında bulundu.

Hayvanlar Partisi’den Lammert van Raan ise “Oh hayır” diye yazdı. Denk Partisi ise, “Ne kadar alçakça ve korkunç bir saldırı” dedi. Peter R. de Vries, Türk dostu ve ülkede yaşayan göçmenlere yakınlığı ile de biliniyor.

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER