VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 16 October 2021 23:35:02

0 Yorum

Kez Okundu.

Hollanda İslam Toplumundan kınama

Hollanda'da bulunan 1988'den itibaren faaliyet gösteren Ortadoğu ve Fas'liı müslümanların oluşturduğu bir platform olan Spior son günlerde duyulan camilerdeki fislenme faaliyetlerine karşı bir açıklama yaptı.

BASIN AÇIKLAMASI

SPIOR: Camiler devletin İslamofobisinden korkuyor

SPIOR, hükümetin birkaç camideki "casusluk faaliyetlerini" dehşetle öğrendi.

NRC Handelsblad tarafından yapılan araştırma, hükümetin ülkedeki çeşitli belediyelerde İslam cemaati hakkında gizli soruşturma emri verdiğini gösteriyor. Anayasa ve idare hukuku profesörü Bayan Schuurmans'ın belirttiği gibi, sadece yasa ihlal edilmiş görünmekle kalmıyor, aynı zamanda Müslüman toplumun hükümete olan güveni de büyük ölçüde zedeleniyor.

Şok özellikle Rotterdam, Eindhoven ve Zoetermeer belediyelerindeki camilerde büyük. Ancak Almere ve Veenendaal'daki İslami örgütler de kendilerini suçlu ve 'yapısal olarak şüpheli' olarak dışlanmış hissediyorlar.

Soruşturulan kurumlara karşı "kesin bir şüphe" bulunmadığından ve hukuk ve veri bilimleri profesörü Bay Custers'a göre, bu gizli gözleme geçmek için mutlak bir koşul olduğundan, hükümete karşı geniş ve yapısal bir güvensizlik var gibi görünüyor. İslam toplumuna yönelik. Neler kayıtlıdır, kimler kayıtlıdır, kim tarafından, neden, ne kadar süreyle ve hangi merci tarafından saklanmaktadır?

İslam toplumunun sayısız sorusu var. “Müslüman toplumu 'öteki', 'yıkıcı' ve 'potansiyel olarak tehlikeli' olarak bu kadar şiddetli ve radikal bir şekilde tasvir eden bir hükümetle, popülizm hükümetin üst kademelerine nüfuz etmiş görünüyor. Hatta devlet İslamofobisi var gibi görünüyor” diyor İslami şemsiye örgüt

 SPIOR. İslam toplumu içinde kilise ve devlet ayrımının anlaşılmadığı son zamanlarda sık sık ileri sürülürken, şimdi iktidarda da durumun böyle olduğunu görüyoruz. Endişe verici bir gelişme.

Ancak, SPIOR şeffaflığa ve iyi ilişkilere değer vermeye devam ediyor. Hükümetin güvenin kırılgan olduğunu anlaması gerekiyor. Ne de olsa yürüyerek gelir ve at sırtında gider.

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
https://www.facebook.com/rhvmimarlik/videos/557660301802778
Yazar Bilgisi

H24 Haber H24 Haber infokariha.net Tüm Yazıları

BENZER HABERLER