VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 15 December 2021 17:37:37

0 Yorum

Kez Okundu.

Hilal Ayık: Hakkımızı Helal Etmiyoruz

Hakkımızı helal etmiyoruz

H24/ Gündem/ Siyaset

Ablam okuldan annem otobüsten başörtüsü yüzünden atıldı Ankara Büyükşehir Belediye Meclisinde CHP’li Yaşar Neslihanoğlu, AK Partili Akyurt Belediye Başkanı Hilal Ayık’a “28 Şubat’ta kaç yaşındaydın” diye sordu.

Anne ve ablasına yapılanları anlatan Ayık, CHP’nin helalleşme çıkışına “Hakkımızı helal etmiyoruz!” cevabını verdi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “helalleşme” atağı, 28 Şubat döneminde yaşananları gündeme getirdi.

28 Şubat zulmüne kör olan CHP, o dönem neler yaşandığını belediye meclis toplantısında öğrendi.

Geçmişte başörtüsüne 'bez parçası' diyen Kılıçdaroğlu: En çok başörtülü kızlarla helalleşmek istiyorum hata yaptık CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, katıldığı canlı yayında, helalleşme çıkışına ilişkin konuştu. En çok başörtülü kızlarla helalleşmek istediğini ifade eden Kılıçdardoğlu, 'Hata yaptık. Başörtülü kızlar, üniversiteye giderken alınmadıklarında itiraz etmedik' diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, yıllar önce katıldığı bir programda ise başörtüsünü 'bir metrelik bez parçası' olarak tanımlamıştı. CHP Grup Başkanvekili Yaşar Neslihanoğlu’nun “28 Şubat süreci deyip duruyorsunuz. Siz o dönem kaç yaşındaydınız? Ne yaşadınız ki sürekli dilinizde?

Ne biliyorsunuz?” diye sorduğu AK Partili Akyurt Belediye Başkanı Hilal Ayık, çok sert cevap verdi. “28 Şubat sürecinde 13 yaşındaydım” diyen Ayık, o günleri şöyle anlattı:

ABLAM OKULDAN, ANNEM OTOBÜSTEN ATILDI

“Annem otobüslere alınmayıp başörtülü diye otobüsten atıldı. Türkiye dereceli ablam, imam hatip lisesinden, milli güvenlik dersinde başını açmadığı için atıldı. Babamın ticari işletmesi Batı Çalışma Grubu tarafından fişlendi, kapatmak zorunda kaldı. Merve Kavakçı yaşında da olabilirdim. O günü sadece başörtüsü zulmüyle kıyaslayamazsınız. O gün nice insanlar etkilendi o süreçten. Konuyu helalleşme adı altında siz açtınız. Helalleşmeyi dile getiriyorsanız, biz hakkımızı helal etmiyoruz.

”NUR SERTER’İ MİLLETVEKİLİ YAPTINIZ “

28 Şubat’ta CHP iktidar da mı? Yönetimde kim vardı? Askeri bürokrasinin o dönem yapmış olduklarını nasıl olur da CHP’ye yüklersiniz?” diye çıkışan CHP Mamak Belediye Meclis Üyesi Haydar Demir’i ise AK Parti Etimesgut Belediye Meclis Üyesi Mümin Altınışık susturdu: “Bu helalleşmede bir samimiyet aramak gerek.

CHP, 28 Şubat sürecinde ikna odalarını kurup başörtülüleri tehdit eden Nur Serter’i milletvekili yaptı mı, yapmadı mı? ‘Sen bunu iyi yaptın, kapılardan attın. Biz de seni bu ülkede milletvekili yapıyoruz’ diyen CHP’dir.”

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER