VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 16 January 2022 09:06:23

0 Yorum

Kez Okundu.

Hekimoğlu İsmail Hakk’a Yürüdü

GAZETECİ, yazar Hekimoğlu İsmail 90 yaşında hayatını kaybetti. İsmail’in cenazesi Üsküdar’da kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

Yazar Hekimoğlu İsmail vefat etti

Bir süredir rahatsızlığı nedeniyle tedavi gören yazar Hekimoğlu İsmail 90 yaşında vefat etti.

 

GAZETECİ, yazar Hekimoğlu İsmail 90 yaşında hayatını kaybetti. İsmail'in cenazesi Üsküdar'da kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

 

Asıl adı Ömer Okçu olan ve 'Minyeli Abdullah' romanıyla tanınan gazeteci, yazar Hekimoğlu İsmail 90 yaşında vefat etti. Timaş Yayın Grubu'nun kurucusu yazar, bir süredir rahatsızlığı sebebiyle tedavi görüyordu.

Okçu'nun vefatını, oğlu Osman Okçu Twitter hesabından, "Babam Hekimoğlu İsmail, ahiret yolculuğuna çıktı. Dualarınızı beklerim" ifadeleriyle duyurdu.

Gazeteciliğe haftalık İttihad gazetesi ile başlayıp 5 yıl Yeni Asya Gazetesi'nde köşe yazarlığı yapan Okçu, daha sonra 1975'te Sur dergisini çıkardı.

Türdav'ın ve Timaş'ın kurucuları arasında yer alan Okçu, 1988'de Zaman Gazetesi'nde köşe yazarlığa başladı. Kaleme aldığı 'Minyeli Abdullah' romanı, ilk defa 1965'te Babıali'de Sabah gazetesinde yayımlandı.

Harran Üniversitesi Fahri Edebiyat Doktorası unvanına 1994'te layık görülen Okçu, yurt içi ve dışında birçok konferans verdi. 

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER