VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 06 October 2021 00:10:53

0 Yorum

Kez Okundu.

Hdp Hakkında Fezleke Mecliste

HDP'li Beştaş, Kaya ve Paylan hakkındaki fezlekeler Meclis'te

HDP milletvekilleri Beştaş ve Paylan: Şimdi HDP’ye sahip çıkma zamanı -  Evrensel

Halkların Demokratik Partisi'nden (HDP) üç ve Demokratik Bölgeler Partisi'nden Saliha Aydeniz'e ait 4 dokunulmazlık dosyası, TBMM Başkanlığına sunuldu.

Yeni yasama yılının ilk Yasama Dokunulmazlığının Kaldırılması Hakkında Cumhurbaşkanlığı Tezkereleri, Meclis Başkanlığınca "Gelen Kağıtlar" listesinde yayımlandı.

HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya, HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan ile DBP Diyarbakır Milletvekili Saliha Aydeniz'e ait dosyalar, Anayasa ve Adalet Komisyonu Üyelerinden Kurulu Karma Komisyona havale edildi.

 

DEMOKRASİYE SAHİP ÇIKMA ZAMANI

Kobanê eylemeleri ile ilgili gerekli yargılamaların yapılmadığını dile getiren HDP’li vekil Paylan, Saray’a çağrılan bir savcı tarafından gerçekleştirilen operasyonu “pespayelik” olarak değerlendirdi. Paylan, Ankara Cumhuriyet Başsavcısının emir ve talimatları yerine getirdiğini belirterek, haklarında pek çok uyduruk fezleke hazırlandığını söyledi.

Paylan, şöyle devam etti: “Biz fezlekelerden korkuyor olsaydık şu an da bu siyaseti zaten yapıyor olmazdık. Bu tip operasyonlarla korkacak insanlar değiliz, bunu anlamış olmaları lazım. HDP’nin ve HDP’ye gönül verenlerin geldiği gelenekler, mücadele gelenekleridir. Onlar bize saldırdıkça bitiyorlar. Ama biz Türkiye’nin demokrasisinin bitmemesini istiyoruz. Demokrasiye inanan herkesin HDP’ye sahip çıkması gerektiğini düşünüyoruz. Bu konuda da gerekli destek açıklamaları oldu ama bunun artarak devam etmesini, HDP’yi sahiplenmenin aslında demokrasiyi sahiplenmek olduğunu, HDP’ye yapılanların yarın herhangi bir kuruma ya da siyasi partiye karşı yapılabileceğini biliyoruz. Şimdi HDP’ye ve demokrasiye sahip çıkma zamanı.”

https://www.4x4bet123.com/ https://www.4x4bet123.com/
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER