VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 27 March 2022 13:24:23

0 Yorum

Kez Okundu.

Haydar akın Olayında Eski Türkiye Özlemi deki Marjinallerin Ekmeğine Yağ Sürmektir

Eski Türkiye Özlemi deki Marjinallerin Ekmeğine Yağ Sürmektir.

H24/ Malatya

EBS Malatya Şube Başkanı Söylemez: Haydar Hoca olayı karma eğitimin getirdiği dayatmanın sonucudur

Bursa'da Okul Müdürü Haydar Akın'ın görevden alınmasına tepki gösteren Eğitim Bir-Sen Malatya 1 No.lu Şube Başkanı Hüseyin Söylemez, verilen kararın eski Türkiye'yi yaşatma mücadelesindeki marjinal grupların ekmeğine yağ sürmek olduğunu söyledi.

Bursa'nın Osmangazi ilçesinde bulunan Mithatpaşa Ortaokulu Müdürü Haydar Akın, velilerin talepleri doğrultusunda sınıf ortamında kız ve erkeklerin karma şekilde oturmaması için yaptığı uygulama nedeniyle hakkında soruşturma açılmış ve görevden uzaklaştırılmıştı.

Okul müdürü Akın'ın görevden alınmasına hemen hemen toplumun her kesiminden tepkiler sürerken bir tepkide Malatya'dan geldi. Eğitim Bir-Sen Malatya 1 No.lu Şube Başkanı Hüseyin Söylemez, Haydar Akın'ın görevden alınmasının nedeni, karma eğitimin doğurduğu sonuçlar, zararları ve kız-erkek öğrencilerin ayrı olduğu okulların başarıları ile ilgili İLKHA'ya önemli açıklamalarda bulundu.

Bu kadar başarılı olan ve ödül alan Haydar hocanın, velilerin talepleri doğrultusunda yaptığı uygulama nedeniyle görevinden alınmasının kabul edilemez olduğunu belirten Söylemez, verilen kararın eski Türkiye'yi yaşatma mücadelesindeki marjinal grupların ekmeğine yağ sürmenin olduğunu söyledi.

Japonya'da bile yaklaşık 800 üniversitenin 80'ni sadece kadınlara ait olduğuna dikkat çeken Söylemez, Haydar Hocanın görevden alınmasının karma eğitimin dayatmasının bir sonucu olduğunu ve insanların inancı doğrultusunda taleplerine kulak verilmesi gerektiğini söyledi. Öğretmenlerin mutsuz, huzursuz ve güvensiz bir ortamda olduklarına vurgu yapan Söylemez, gerçek düşüncelerini açıklamaktan zaman zaman imtina ettiklerini belirtti.

Gençliğin heba edildiğine dikkat çeken Söylemez, bu neslin bu hale getirilmesinden dolayı başta anne-babalar olmak üzere sistemin ve bürokrasinin de kendisini sorgulaması gerektiğini kaydetti. Yeni Türkiye'de eski Türkiye'nin yaşandığını ve birilerini sevindirmek için birilerine zulüm etmenin kimsenin hakkı olmadığına vurgu yapan Söylemez, Haydar Hoca görevine dönülmediği takdirde memlekette güzel işler yapmak isteyen herkesin ümidini kırılacağını kaybedileceğine dikkat çekti.

"Bu kadar başarılı olan ve ödül alan Haydar hocanın, velilerin taleplerini de dikkate alınarak görevinin başına dönmesini bekliyoruz" Velilerin tercihlerinin esas olduğunu ve Bursa'da yaşanan olayın da velilerin tercihleri doğrultusunda okul müdürüne yapılan önerileri doğrultusunda tercihlerinin dikkate alınarak yapılan bir uygulama olduğunu kaydeden Söylemez, "Burada karma eğitimden ziyade erkek-kız öğrencilerinin ayrı ayrı oturtulması noktasında ki talepleri yerine getirmek için uygulamaya geçen okul müdürünü linç etmek, görevden almak demokratik ülkelere de yakışmaz, inanç özgürlüğüne de yakışmaz. Bu kadar ödül alan ve başarılı bir müdürü bir dakika içerisinde harcamayı gerektirmez.

Bu konuda yapılan yanlıştan bir an önce dönülmesini ve Haydar hocanın velilerin taleplerini de dikkate alınarak görevinin başına dönmesini bekliyoruz." diye çağrıda bulundu. "Maalesef şu anda marjinal grupların, sözde yeni Türkiye dediğimiz bir yerde eski Türkiye'yi yaşatma mücadelesine prim vermektir"

Kaynak ilkha

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER