VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 18 March 2022 09:57:04

0 Yorum

Kez Okundu.

Hatay Belediye Başkanı Hakkında Suç Duyurusu

İçişleri Bakanlığı’ndan Hatay Belediye Başkanı hakkında suç duyurusu

H24/ SİYASET

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, Hatay’da yeni doğan her 4 bebekten 3’ünün Suriyeli olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Lütfü Savaş hakkında suç duyurusunda bulunulacağını açıkladı.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, kentte doğan her 4 bebekten 3’ünün Suriyeli olduğunu söyleyip, ’Önlem alınmaması halinde 12 yıl sonra Hatay Suriyeli bir başkana teslim edilecek’ demişti. İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı’na sosyal medya hesabından yanıt verdi. Savaş’ı yalanlayan Çataklı, ’Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, "Hatay’da doğan 4 çocuktan 3’ünün Suriyeli olduğu" şeklinde açıkça yalan söyleyerek Milletimizi tahrik etmeye kalkmıştır.

Türkiye’de doğan Suriyeli bebek oranı %8, Hatay’da ise 4’te 1’dir.’ dedi.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULACAK

Çataklı, Savaş hakkında suç duyurusunda bulunulacağını belirterek, ’Rakamlar üzerinden yalan söyleyerek ırkçılık yapmak, tam da faşist zihniyetin alışkanlığıdır. Yarın Hatay Valiliğimizce kendisi hakkında suç duyurusunda bulunulacaktır. Bu mübarek gecede müfteri ve yalancıları Allah’a havale ediyoruz’ ifadelerini kullandı.

SAVAŞ NE SÖYLEMİŞTİ?

Suriyeli nüfus patlaması yaşandığını belirten Savaş “Hatay’ın nüfusu 1 milyon 670 bin. Resmi verilere göre 500 bin civarında Suriyeli var. Ama gayri resmi sayı 800 binin üzerinde. Yaklaşık her 2 kişiden biri Suriyeli. Hatay’daki doğumların yüzde 75’ini Suriyeli kadınlar yapıyor.

Yeni doğan her 4 çocuktan 3’ü Suriyeli. Savaş psikolojisi hormonları bozmuş. 11 ayda doğum yapan, 6 yılda 6 çocuk yapan Suriyeli kadınlar var. Çoğunun 3-4 eşi var ve hepsi de çok çocuk yapıyor. Demografik yapı bizim aleyhimize gelişiyor. 12 yıl sonra belediye başkanının Suriyeli olması hiçbirimizin hoşuna gitmez” dedi.

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER