VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 01 May 2021 21:34:23

0 Yorum

Kez Okundu.

Hamas Kuduste Seçimler yapılmalı

Hamas: Seçimleri Ertelemek Siyonist Rejime Ödüldür!

Siyonist Rejime Rağmen Kudüs'te Seçimler Yapılmalı..

Hamas, Siyonist rejimin taleplerine rağmen özellikle Kudüs şehrinde seçimlerin yapılmasının ulusal iradenin gereği olduğunu açıkladı. 

Hamas: Seçimleri Ertelemek Siyonist Rejime Ödüldür! Siyonist Rejime Rağmen Kudüs'te Seçimler Yapılmalı..

 

 Filistin İslami Direniş Hareketi/Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Haniye, Katar Dışişleri Bakanı ile yaptığı görüşmede, Siyonist rejimin taleplerine rağmen özellikle Kudüs şehrinde seçimlerin yapılmasının ulusal iradenin gereği olduğunu vurguladı. İsmail Haniye, Perşembe günü öğle saatlerinde Katar Dışişleri Bakanı Muhammed bin Abdurrahman Al-i Sani ile bir araya geldi.

Hamas ofisi yayınladığı bildiride, iki taraf arasında gerçekleşen bu görüşmede işgal altındaki Kudüs'teki olayların ve Filistin’deki seçimler konusunun ele alındığını açıkladı. Bu bildiride şu ifadeler yer aldı: ‘Görüşmede, Kudüs'teki savaşın bu şehirde bulunan Filistinlilerin kimliği ve varlığı üzerine olduğu vurgulandı.

Kudüslüler, Siyonist/Yahudileştirme operasyonunu ve İslam kültürünü yok etme ve Mescid-i Aksa’nın bölünmesi girişimini yenecekler.’ Haniye bu görüşmede şunları söyledi: ‘Filistin seçimleri aynı şekilde üç aşamada yapılmalıdır. Siyonist rejim, özellikle Kudüs şehrinde seçim sürecini engellemeye çalışıyor. Ulusal irade, özellikle Kudüs şehrinde, Siyonist rejimin isteklerine karşı seçim yapılmasını gerektirmektedir. Seçimleri düzenlemek, kazanılması gereken ulusal bir savaştır ve herhangi bir ertelemeye karşı dikkatli olunmalıdır.

Seçimleri ertelemek, Siyonist rejim için bir ödüldür ve bu rejimin hedeflerine ulaşması için iç çatlağı devam ettirmektir.’ Hamas’tan Ertelemeye Tepki İslami Direniş Hareketi Hamas, Filistin Yönetimi'nin işgal altındaki Kudüs halkının katılımına garanti verilmemesi bahanesiyle Filistin seçimlerini erteleme emrini üzüntüyle karşılayarak, "Böyle bir karar, katılım ve işbirliği sürecine ve ulusal anlaşmalara karşı bir darbedir." açıklamasında bulundu. Hamas Hareketi, bu sabah resmi olarak Filistin Yönetimi başkanı Mahmud Abbas tarafından ilan edilen Filistin seçimlerinin ertelenmesine yaptığı açıklamada tepki gösterd ve "El-Fetih ve Filistin Yönetimi'nin seçimleri yapmama ve erteleme kararını aldığımız için üzgünüz ve bu kararın sonuçlarından el-Fetih hareketini ve Filistin Yönetimi'ni sorumlu tutuyoruz." diye belirtti.

Gazze ve Ramallah'ta yaşayan Filistinliler, Filistin Yönetimi'nin seçimleri erteleme emrini protesto etti. Filistin Yönetimi başkanı Mahmud Abbas, Siyonist rejim işgal altındaki Kudüs'teki seçimleri garanti altına alana kadar Filistin seçimlerini erteleme kararı almıştı. Abbas, bu doğrultuda yaptığı açıklamada, "İşgal altındaki Kudüs halkının kapsamlı Filistin seçimlerine katılımı garanti edilene kadar seçimlerin ertelenmesi devam edecek." diye belirtti.

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
https://www.facebook.com/rhvmimarlik/videos/557660301802778
Yazar Bilgisi

H24 Haber H24 Haber infokariha.net Tüm Yazıları

BENZER HABERLER