VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 23 December 2021 19:17:37

0 Yorum

Kez Okundu.

Hamas Abbas Siyonizme Açık Çek Veriyor

 

Hamas Abbas Siyonizme Açık Çek Veriyor

H24/ Ortadoğu

Mansur Abbas'ın işgalci siyonist güzellemesine HAMAS'tan tepki

 Mansur Abbas'ın siyonist işgalciler için bir Yahudi devleti olarak doğdu söylemine tepki gösteren HAMAS, "Mansur Abbas'ın açıklaması siyonistliğe açık çek vermektir." dedi.

Destek için Siyonist işgal rejimi parlamentosu görevi gören Knesset'te Birleşik Arap Listesi grubu başkanı olan Mansur Abbas'ın, siyonist işgal rejimine 'Yahudi devleti olarak doğdu.' sözlerini kullanmasına HAMAS'tan tepki geldi.

Mansur Abbas'ın söylediklerinin siyonist söyleme açık çek verme anlamı taşıdığını söyleyen HAMAS açıklamada, "Mansur Abbas'ın açıklaması, söz konusu söylemi kesin bir şekilde reddeden Filistin ulusal ittifakının tavrına tamamen ters bir duruşu temsil etmektedir.

Bu tür açıklamalar işgal rejiminin reddedilen ırkçı yasasının onaylanması anlamına gelir." İfadelerini kullandı. HAMAS, açıklamasının devamında Filistin halkının bütün oluşum ve kesimleriyle bu topraklar üzerindeki varlığını korumakta kararlı davranacağını, bunun bir karışından bile taviz vermeyeceklerini dile getirdi.

Siyonist işgal parlamentosundaki Arap milletvekilleri Temmuz 2018'de işgalci siyonist rejimin Yahudi devleti olduğuna dair yasayı reddetmişlerdi. 

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER