VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 27 April 2022 03:38:39

0 Yorum

Kez Okundu.

Gücü:Askon Olarak Zora Talibiz

Askon Olarak  Zora Talibiz

H24/ İş Dünyası

İş Adamları Derneği (ASKON) İzmir şubesi geleneksel olarak düzenlenen iftar buluşmalarının bu yıl 8.’sini düzenledi.

8. Geleneksel iftar programında, Sanayi ve Teknoloji il Müdürü Engin Bişar, Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Özen, Ege Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Enver Kök, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Nesim Tanğlay, İzmir Vergi Dairesi Başkanı Ömer Alanlı, SP. Genel Başkan Yrd. Şerafettin Kılıç, SP. İzmir İl Başkanı Mustafa Erduran, STK temsilcileri, basın mensupları ve çok sayıda iş adamı yer aldı.

Bornova ilçesindeki ASKON İzmir Şubesi üyelerinin ortak girişimi olan Birikim Kolejinde düzenlenen iftar yemeği Türk Tasavvuf Müziği Dinletisi’nin sunulduğu program, Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve Ezan-ı Şerif’i okumasıyla başladı.

Kazancımızı Bölüşmeyi Lütuf Değil Zaruret Olarak Görüyoruz İftar yemeği sonrası konuşmalarını yapan ASKON İzmir Şube Başkanı Şerafettin Gücü, Ramazan, İslâm’ın merhamet ve hakkaniyetini, ibadet ve taatini, bilgi ve hikmetle bütünleşmiş yüce ahlâkını bütün insanlığa anlatan kutlu aydır.

Ramazan mağfirettir, takvadır, hayırdır, hasenattır. Ramazan, müminlerin oruç sayesinde nefsanî zevk ve hırslardan uzaklaşıp günahtan arındıkları, kemal yolculuğunda Rablerine yaklaştıkları kurbet ayıdır. Ramazan, Müslüman toplumların yardımlaşma ve dayanışma bilincini en derinden yaşadığı infak ayıdır.,

Ramazan ayı ihtiyacı olanların hatırlanması, toplumsan dayanışmanın ayıdır. Ülkesine aşık ve tek derdi milletinin istikbali olan işadamları olarak bizler, bir yandan üretimin aksamaması ve salgının geniş çaplı bir ekonomik krize yol açmaması adına gayret gösterirken, bir yandan da düzenlediğimiz yardım kampanyaları ve farkındalık çalışmalarıyla devletimize ve milletimize olan desteğimizi her alanda sürdürmeye devam ediyoruz.

Aziz Milletimizin, geçmişte olduğu gibi bugün de aynı mana ve ruhla hareket edeceğinden ve Ramazan Ayı hürmetine, her zamankinden daha fazla aşk ve iştiyakla yardıma muhtaç vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını gidereceklerinden şüphemiz yoktur.

Cenab-ı Hakk’ın bahşettiği nimetleri, bizlere paylaşmayı öğreten bu kadim topraklara geri vermek, aziz milletimizle paylaşmak, boynumuzun borcudur. ASKON olarak, kurulduğumuz günden bu yana bu borcun sorumluluğuyla hareket ediyor, kazancımızı bölüşmeyi lütuf değil zaruret olarak görüyoruz.

Ecdadımızın tüm insanlığa ders verircesine hayata geçirdiği Zimem (Veresiye) Defteri uygulaması ile 7 ayrı bakkalın borç defterleri ödenerek kapatılmıştır. Bu güzel uygulamanın yaşatılmasında öncülük ederek toplumumuzun diğer kesimlerine de ilham olmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz.

Bizler biliyoruz ki, birbirimize ne kadar sıkı sarılır, birbirimizin yarasına ne kadar çok merhem olursak, o kadar çabuk iyileşir, daha güçlü şekilde hep birlikte ayağa kalkarız. Bu günler, birlik olma günüdür; koşulsuz yardıma koşma, paylaşma günüdür.

Bu şiar ile yine Ramazan ayında toplam bin ailemize erzak yardımında bulunduk. ASKON Ailesinin her bir ferdini, iş insanlarımızı, dostlarımızı, kardeşinin derdiyle dertlenmeyi görev bilen herkse değerli destekleri için teşekkür ediyoruz.

ASKON Olarak Zora Talibiz

Ülkemiz sosyo- ekonomik olarak zor bir süreçten geçiyor, ancak ASKON olarak ; Allah’ın izni ile bizim kaygımız yok. Anadolu sermayesi dün olduğu gibi bugün de zora taliptir. Nerelerden hangi ekonomilerden bugünlere geldiğimizi çok iyi biliyoruz.

Bu nedenle hiçbir zaman işimizi, gücümüzü, malımızı devletimizin bekasından, milletimizden istiklal ve istikbalinden öncelemedik. Bu nedenle kaygımız yok, devletimize güvenimiz tamdır.

İstiklal Şairimiz Mehmet Akif’in milli marşımızda Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım. Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım! Kükremiş sel gibiyim; Bendimi çiğner, aşarım; Yırtarım dağları, enginlere sığmam taşarım.

Dizelerinde geçtiği üzere; Türkü, Kürdü, Çerkezi ile işçisinden işverenine, sanatçısından zanaatkârına, bürokratından vatandaşına kadar hep birlikte omuz omuza vererek dik durarak, eğilmeden bükülmeden zorlukların üstesinden gelmeliyiz. Allah’ın izni ile bu millet birdir, bütündür, kardeştir. ifadelerini kullandı.

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER