VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 05 January 2023 15:53:47

0 Yorum

Kez Okundu.

Göksu İmamoglu’nun En Büyük İddiası Yalan

 Göksu İmamoğlu'nun  En büyük iddiası yalan! 

H24/ Siyaset 

İBB Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, AHaber'de CHP'li Ekrem İmamoğlu'nun algı operasyonlarını tek tek çürüttü.

Ekrem İmamoğlu'nun İBB Başkanlığı görevini kariyer planlaması için kullandığını ve manipüle ettiğini vurgulayan Göksu, İmamoğlu'nun 'AK Parti döneminde 30 bini aşkın kişi işe alındı' iddiası ile ilgili gerçeği de açıkladı. Tevfik Göksu İmamoğlu’nun algı operasyonlarını çürüttü: En büyük iddiası yalan! 

İBB Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu A Haber'de yayınlanan Melih Altınok ile Sebep Sonuç programına katıldı. Tevfik Göksu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun AK Parti dönemine ilişkin iftiralarına tek tek yanıt verdi.

Tevfik Göksu İmamoğlu'nun algı operasyonlarını çürüttü: En büyük iddiası yalan! 

İBB'Yİ KARİYER PLANLAMA MERKEZİ OLARAK KULLANIYOR

Tevfik Göksu, İmamoğlu'nun İBB'yi kariyer planlaması için kullandığını ifade ederek, "Biz İstanbul'un projelerini tartışacağımıza gerçekten acayip bir şey konuşuyoruz. 2019 yerel seçimleri birlikte İstanbul'da yeni bir süreç başladı. Bu başlayan süreç çok acı ve travmatiktir. İstanbul'u konuşmak yerine bir aktör kendisine başka polemik alanları oluşturarak kendisini konuşturmayı tercih etti.

Bunun birkaç sebebi olabilir. Kendi kariyer planlaması çerçevesinde İBB'yi kendi kariyer planlama merkezi olarak görüp, ulaşmak istediği menzile gitmek için polemik konuları, doğru ya da yanlış olması önemli değil önemli olan tartışılması... Ekranları açtığında isminin görünmesi onun için her şeyin üstünde bir pozisyon. İstanbul'un geleceği maalesef karartılıyor." dedi.

"PROJE BEKLERKEN MUSLUK TAKTILAR"

İstanbul bir günde 1250 aracın trafiğe çıktığı bir şehir. Bunlar 2022 rakamları. Çok ciddi bir işiniz var. Artık dünya genelinde şehirler yarışacak ülkeler değil. İstanbul'u diğer küresel şehirlerle yarışacak hangi projeyi yaptınız? Siz genel başkanınızla musluk taktınız ya.

BELEDİYELERDE İŞE ALIM NASIL YAPILIYOR?

https://www.4x4bet123.com/ https://www.4x4bet123.com/

Belediyede birisi işe alınırken diyelim ki iyi performans veren birisi ve biz onu sözleşmeli yapmak istiyoruz. Biz güvenlik soruşturması için talepte bulunmuşuz ve bize zarf içinde o kişilerin bilgisi gelir. Devletin ilgili birimlerine bu kişileri soruyoruz. Burada İBB Başkanı diyor ki "Adli sicil kaydını istedik" diyor ama manipülasyon yapıyor. Adli sicil kaydı kesinleşmiş mahkeme kararlarını içerir. Gözaltılarını içermez. İstanbullulara yanlış bilgiler veriyor. İBB 115 milyar bütçesi olan bir reklam ajansıdır. Çıksın İBB Başkanı böyle değil desin.

"ENGELLENİYORUM DİYOR AMA HANGİ PROJEYE HAYIR DEDİK?"

İBB Başkanı engelleniyorum diyor ama bugüne kadar getirdiği hangi projeye hayır dedik? Proje getirmediği için olabilir. Engelleniyoruz lafını duyarsanız bilin ki yalan söylüyorlar. Hiçbir projeleri olmadığı için engelleniyoruz söylemine sarılıyor.

İBB'NİN ÜRETTİĞİ BÜTÇE, MERKEZİ HÜKÜMETTEN GELEN BÜTÇENİN SADECE YÜZDE 9'U

İBB'nin 2020 yılı toplam geliri 19.768 milyar TL iken bu paranın 17.9 milyar lirası AK Parti hükümetinden geliyor. İBB'nin ürettiği bütçe sadece 1.8 milyar TL. İBB Meclisi'ne gelen 51 borçlanma teklifinin 50 tanesine evet dedik biz. Bir tanesini reddettik o da reklam konusunda borçlanmaydı.

ARSA SATIŞLARINDA ENGELLENDİĞİ İDDİASI DA YALAN

2.219.072 metrekare arsa satışı için onay istediler biz 1.964.934 metrekare için onay verdik. Bu yüzde olarak yüzde 89'u buluyor. Nasıl engelleme bu?

İSTANBUL TRAFİK KONUSUNDA DÜNYADA BİRİNCİ SIRAYA YÜKSELDİ

İmamoğlu iki yılda AK Parti'li İBB 30 bin kişiyi işe aldılar dedi. Bu yalanı söyledi. 2017-2018'de dünya genelinde İstanbul trafiği 7.sıradayken şu an birinci sırada.

"AVRUPA'NIN EN GENÇ FİLOSUNU VERDİK"

Biz paralar nereye harcandı diyoruz yanıt alamıyoruz. Avrupa'nın en genç filosunu teslim ettik biz. Otobüslerin düzgün bakımları yapılmıyor. Her yıl ortalama 284 tane otobüs aldık. Onlar her yıl ortalama 40 tane almışlar. Reklama ayırdığı parayla her gün bir otobüs alabilirdi"

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER