VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 28 June 2021 14:14:48

0 Yorum

Kez Okundu.

Genç Evlilik Mağdurları Dertli

Genç evlilik mağduru: ‘Severek evlendim, eşimi tecavüzcülerle aynı koğuşa attılar’

H24/TÜRKİYE/YAŞAM

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın genç evlilik mağdurlarının sıkıntılarının giderileceği sözüne rağmen, çıkan yargı paketlerinde yaşanan mağduriyetlere yer verilmiyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın genç evlilik mağdurlarının sıkıntılarının giderileceği sözüne rağmen,  yaşanan mağduriyetlere yer verilmiyor.

CHP’li vekiller başta olmak üzere AK Partili bazı vekillerin de şiddetle karşı çıktığı genç evlilikler, yıllardır mağduriyetlere sebep oluyor.

Evlilik yaşının ilerlediği ve hatta evliliğin maddi sebeplerle ertelendiği bir süreçte, genç yaşta evlenenler ödüllendirilmesi gerekirken yaklaşık 20 yılı bulan cezalara çarptırılıyor. Tokat’ta ikamet eden iki çocuk annesi Hülya Uzun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendilerine söz verdiğini ve verilen sözün tutulmasını istiyor.

Genç evlilik mağduru ailelerden sadece biri olan Uzun, sıkıntılarının çözülmesi için aylar öncesinden milletvekillerinden randevu aldıklarını, TBMM’de görüşmeler yaptıklarını fakat herhangi bir adımın atılmadığını dile getirdi. İkinci yargı paketinden bu yana beklenti içerinde olan Uzun, beşinci yargı paketiyle mağduriyetlerinin giderilmesini arzuluyor. "Çocuğumuz 8 yaşına geldiğinde eşime hapis cezası geldi" Mağduriyetlerinin tasarı halinde meclise sunulmasıyla CHP’li vekillerin genç evlilik mağdurları hakkında "tecavüzcüleri serbest mi bırakacaksınız?" diyerek algı oluşturduğunu söylen Uzun, "Hem bizlerden hayırlı evlatlar yetiştirmemizi bekleyen devlet hem de çocukları babasız büyütüyor.

Biz yanlış bir şey yapmadık. Ailelerimiz evlenmemize rıza göstermedi ama biz eşlerimizle severek evlendik. Ailem şikâyetçi olunca kamu davası açıldı. Eşimle telli duvaklı bir düğün yaptık. Çocuğumuz 8 yaşına geldiğinde eşime hapis cezası geldi. Eşim suçsuz olmasına rağmen 18 yıl hapse çarptırıldı ve 8 yıldır ceza evinde." ifadelerini kullanarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslendi. "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kızıma söz verdi" Bir oğlu ve bir kızının olduğunu söyleyen Uzun, en büyük çocuğu 8 yaşında olmasına rağmen çocuklarıyla birlikte evlere temizliğe gittiği belirtti.

Ceza evinde bulunan eşinin elektrik-su faturalarını dahi ödemek zorunda kalan Uzun, "Ben düzenli çalışmayan bir bayanım tüm bunları nasıl karşılayabilirim. Tek yardımcımız Allah’tır. Bu şekilde ben nasıl aile bütünlüğünü koruyacağım. Baba, bizim toplumumuzda ata sayılır. Çocuk, babasından ne görürse onu uygular. Ama çocuklar babasız büyüyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kızıma söz verdi.

Cumhurbaşkanı, genç evlilik mağdurlarıyla görüştü ve sıkıntılarımızın giderileceğini bizzat kendisi söyledi." dedi. "Yıllarca evli kalmış insanlar nasıl ‘tecavüzcü’ sıfatıyla ceza evine gönderilir" Genç evlilik mağduru kadınların yaşadıklarına dikkat çekebilmek için intihar etmeyi dahi düşündüğünü vurgulayan Uzun, "Bu şekilde bayanların sesi olabileceği gibi bir yanlışa düşmek durumunda kalıyorlar. İlla birilerinin hayatından vazgeçmesi mi gerekiyor?

Yıllarca evli kalmış insanlar nasıl ‘tecavüzcü’ sıfatıyla ceza evine gönderilir." diyerek şu ifadeleri kullandı: Bizler yıllardır eşlerimizi bekliyoruz.

Eşlerimiz tecavüzcülerle aynı koğuşta kalıyor. Suçsuz yere tecavüzcülerle aynı koğuşta kalmak ne kadar zor bunu yetkililer düşünebiliyor mu?

Biz helal bir şekilde evlendik, evliliğimiz sonucunda eşim ceza aldı. Psikolojik olarak dahi eşimin durumu iyi değil. Çocuklarımız artık ağlamasın. Bize maddi olarak yardım etmek isteyenler oluyor ama ben kimseden para istemiyorum.

Bizim tek istediğimiz eşlerimize kavuşmaktır. Bize söz verdiniz ve rica ediyoruz sözünüzü tutun.

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
https://www.facebook.com/rhvmimarlik/videos/557660301802778
Yazar Bilgisi

H24 Haber H24 Haber infokariha.net Tüm Yazıları

BENZER HABERLER