VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 29 October 2021 19:18:24

0 Yorum

Kez Okundu.

Gazze Sınırında Siyonist Asker Yaralandı

Gazze Sınırındaki Çatışmalarda Bir Siyonist Asker Ağır Yaralandı

H24/Ortadoğu

Kanal 13 adlı İsrail tv kanalı, sınır koruma görevlileri arasında yer alan ve Arap kıyafetleriyle kendilerini kamufle etmeleri sebebiyle Musta'rabin olarak isimlendirilen İsrail askerlerinden birinin Gazze sınırında bugün yaşanan olaylarda ağır yaralandığını haber verdi.

Haberde, yaralı işgalci askerin tedavi için işgal altındaki Nakab bölgesinde yer alan Soroka Askeri Hastanesi'ne askeri helikopterle nakledildiği belirtildi.

Musta'rabin diye isimlendirilen askerler kendilerini kamufle ederek Filistinlilerin arasına karışmaya ve onlara komplo düzenlemeye ya da onları kaçırmaya çalışıyorlar.

Filistin Sağlık Bakanlığı'nın verdiği bilgilere göre, bugün Mescidi Aksa'nın yakılmasının 52. yıl dönümü münasebetiyle ve aynı zamanda Gazze'ye uygulanan ablukayı protesto amacıyla Gazze şehrinin doğusundaki Kraliçe Ovası adı verilen alanda gösteri düzenlenmiş ve işgalcilerin göstericilere saldırı düzenlemeleri sonucu 10'u çocuk olmak üzere 41 Filistinli yaralanmıştı. Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada yaralılardan ikisinin durumunun ağır olduğu belirtildi.

Bugün Filistin'deki direniş gruplarının çağrısıyla düzenlenen gösteriye büyük ilgi olmuş ve yüzlerce Filistinli genç gösteriye iştirak etmişti.

Göstericilerin sınır tellerine yanaşması üzerine işgal güçleri saldırıda bulunmuş ve çok sayıda Filistinlinin yaralanmasına sebep olmuşlardı.

https://www.4x4bet123.com/ https://www.4x4bet123.com/
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER