VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 30 October 2021 16:44:50

0 Yorum

Kez Okundu.

Gaziosmanpaşa’da Yangın Çıktı

Gaziosmanpaşa'da kolonya imalathanesinde yangın çıktı

H24/ Gaziosmanpaşa| Yangın

 Gaziosmanpaşa’da bulunan kolonya imalathanesinde nedeni bilinmeyen bir sebeple yangın çıktı.

Ufak çapta patlamaların meydana geldiği yangın, itfaiye ekiplerinin uzun uğraşları sonucunda kontrol altına alındı.

Gaziosmanpaşa'da kolonya imalathanesinde yangın çıktı

Açıklama yok.

 Gaziosmanpaşa Karayolları Mahallesi’nde saat 11 sıralarında 2 katlı kolonya imalathanesinin bodrum katında yangın meydana geldi. Kısa sürede tüm işyerine yayılan yangında işyeri çalışanları binayı boşaltarak durumu polis ve itfaiye ekiplerine bildirdi. Yangın itfaiye ekiplerinin uzun uğraşları sonucunda kontrol altına alındı. Olayda can ve mal kaybı yaşanmazken yangının çıkış nedeni itfaiye raporunun ardından belli olacak.

“SOKAĞA KOMPLE BOŞALTTIK”

Yaşanan olayı anlatan görgü şahidi Emrah Genç, “İlk önce ön tarafta söndürmeye başladılar.

Biz de sonradan garajdan araçlarımızı çektik. İtfaiye yanaştı. Kolonya fabrikası herhalde. Bir türlü söndüremediler. İtfaiye geldi. 1 buçuk saat oldu.

1 kere patladı. Ses duyuldu. Az önce üst kattan bir ses daha duyuldu. Araçlara zarar gelmesin diye çektik. Sokağı komple boşalttık” dedi.

Gaziosmanpaşa Karayolları Mahallesi Kadir Akdoğan Caddesi'ndeki iki katlı kolonya imalathanesinde saat 10.45 sıralarında henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Bodrum katında, kolonya üretiminde kullanılan alkol, aseton ve diğer ham maddelerin olduğu kısımda çıkan yangında dumanları görenler durumu itfaiyeye haber verdi. Olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi.

Paniğe neden olan yangın kısa sürede tüm işyerini etkisi altına aldı. İtfaiyenin müdahalesi sırasında kolonya üretiminde kullanılan yanıcı maddelerin oluşturduğu ufak çaplı patlamalar oldu. Söndürme çalışmaları sırasında polis ekipleri binanın çevresini güvenlik şeritleri ile kapattı. Yangında can kaybı veya yaralanma yaşanmadı.

"PATLAMA OLUR DİYE ARAÇLARI ÇEKTİK"

Yangının başladığı anlarda yan tarafta bulunan işyerinde çalışan esnaf Emrah Genç, "Yangın ilk ön taraftan belli olmuş. Oradan söndürmeye başlamışlar. Biz de sonra garajdan arabalarımızı çektik. Kolonya fabrikasıymış bir türlü söndüremediler. İtfaiye geldi. Bir kere patladı bir ses duyuldu, az önce üst kattan bir ses daha duyuldu. Patlama olur diye araçları çektik. Sokağı komple boşalttık. İtfaiye ekipleri rahat girsin çıksın diye." dedi.

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER