VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 01 February 2023 19:14:14

0 Yorum

Kez Okundu.

Fransa Konsolosluğunu Kapatıyor?

Fransa, İstanbul Başkonsolosluğu'nu bir süreliğine kapattı

H24/Gündem 

ransa İstanbul Başkonsolosluğu'nu bir süreliğine kapattı 

Fransa, Taksim'de bulanan Fransa Başkonsolosluğu’nu geçici bir süreliğine kapattı.

Almanya, Hollanda ve İngiltere de konsoloslukları kapatma kararı almıştı. Fransa, Beyoğlu’ndaki başkonsolosluğunu bugün aldığı bir kararla kapattı. İstiklal Caddesi’nde bulunan Fransa Başkonsolosluğu’na gidenler, binanın kapısına asılan “Geçici bir süreliğine kapalıdır, anlayışınız için teşekkür ederiz” yazısıyla karşılaştı.

Fransa'nın konsolosluğu kapatma kararından hemen önce de yine Almanya, Hollanda ve İngiltere gibi ülkeler de çeşitli güvenlik sorunlarını ileri sürerek konsolosluklarını kapatma kararı almışlardı.

Rusya’nın İstanbul Konsolosluğu çalışmaya devam ediyor İstanbul’da terör saldırısı tehdidi iddialarıyla ilgili olarak üç Avrupa ülkesinin konsolosluklarındaki çalışmaları askıya alma kararı bağlamında, Rusya’nın İstanbul Başkonsolosluğu her zamanki gibi çalışmaya devam ettiğini duyurdu. Holanda, İngiltere ve Almanya’nın İstanbul’daki konsoloslukları, terör saldırısı tehdidi nedeniyle ziyaretçi kabulünü askıya aldıklarını duyurdu.

İstiklal Caddesi’nde yer alan Rusya’nın İstanbul Başkonsolosluğu, “Konsolosluk her zamanki gibi çalışmaya devam ediyor” diye açıkladı. Daha önce ABD Büyükelçiliği de İstanbul’da terör eylemi olasılığıyla ilgili olarak vatandaşları için uyarıda bulunmuştu.

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER