VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 24 December 2021 11:50:26

0 Yorum

Kez Okundu.

Fırsatçı Marketlere Dev Boykot

Doların 18 TL seviyesinden 10-11 TL seviyesine düşmesine karşın son dönemde yaptıkları zamları geri çekme girişiminde bulunmayan zincir marketlere tepkiler çığ gibi büyüyor. Tüketiciler 5 büyük zincir marketi 2022’nin ilk haftası

Fahiş zamlar inmedi, tüketiciler zincir marketleri boykot etme çağrısı yaptı

H24 | Toplumsal

Doların 18 TL seviyesinden 10-11 TL seviyesine düşmesine karşın son dönemde yaptıkları zamları geri çekme girişiminde bulunmayan zincir marketlere tepkiler çığ gibi büyüyor. Tüketiciler 5 büyük zincir marketi 2022'nin ilk haftası boykot etme kararı aldı.

Dolar kurundaki spekülatif yükselişler sırasında birbiri ardına fahiş fiyat artışları yapan zincir market firmaları, Türk Lirası'nın dolar karşısında değer kazanmasına rağmen ürünlerin ücretlerinde indirime gitmeyince vatandaşlar isyan etti.

Sosyal medyada boykot çağrısı yapan kullanıcılar, gıda ve temel ihtiyaç ürünlerinde yaptıkları fahiş artırımlardan geri adım atmayan Migros, Carrefoursa, BİM, Şok ve A101 zincir marketlerden 1-5 Ocak 2022 tarihleri arasında alışveriş yapmama çağrısında bulundu.

Çağrıda; "Zam üstüne zam yapan zincir marketleri tam 5 gün net şekilde boykot ederek cebimizi kurtarmalıyız.

Hayatınızıda sadece ve sadece 5 gün sabredin ve inanın. Kendinizi ve paranızı kurtarın." denildi. Twitter'da Dev Boykot olarak yayılan boykot çağrısı çok sayıda kullanıcıdan destek gördü.

Zincir marketlerin bundan sonra nasıl bir yol izleyeceği ise halen bilinmiyor.

https://www.4x4bet123.com/ https://www.4x4bet123.com/
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER