VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 18 December 2021 03:03:29

0 Yorum

Kez Okundu.

Faiz Yasaklanması Gereken Adi Şuçlardandır

FAİZ YASAKLANMASI GEREKEN ADİ SUÇLARDANDIR.

H24| Makale | Adil AVAZ

Eskiden manukyan vergi rekortmeni olurdu. Şimdi de bankalar. Koç holding bırak vergi rekortmeni olması, gerektiğinde vergi borçları bile silinir. Ama bankası vergi rekorunda. Sabancı ha keza. Yunan bankası, ingiliz bankası, hollanda, arap bankaları vs. Bu bankalar ne üretiyorlar da vergi rekortmeni oluyorlar. Ayrıca dünya borsasında Türkiyenin değeri(endeks) bankalarla ölçülüyor.

Parayla para satanlar, bir ülkede ilk 9 sırayı, vergi rekortmeni olarak işgal ediyorlarsa, vay o ülkenin ve o ülke insanlarının haline. Ne demek faizcilik yaparak vergi rekoru kırmak. Manukayandan ( fuhuştan) sonra faizcilikle vergi rekortmeni olmak!!!

Faizde 1 puan düşürmekle kopan fırtınaların sebei gayet açık değilmi?

Finans bank %15 faiz alamazsa yunanistan kızmaz mı. Veya "yapı kredi"nin faiz oranı düşerse Koç; akbank için sabancı kızmaz mı. Peki Türkiyenin döviz borcunda koç' un, sabancının, kalkavanın vs oranları ne kadardır bir açıklansın bakalım. Etlerine "menşei belli" notu yazdıran Koç'un Migrosunun diğer sattığı ürünlere de "menşei belli" yazdırsın da, bari ülke dövizinin nereye ve kimlere gittiğini millet bilsin.

Merkez bankasının "müdahale" bahanesiyle piyasaya sürdüğü dövizin büyük bir kısmı da yine bu baronlar ve bankalarına gidiyor ve bir şekilde bunlarda bloke ediliyor. Aynı şekilde faizin %15 olduğu bir ülkeye yabancı baronlarda ilgi gösteriyor.

Mesela bir Alman 1 miyon avrosunu yatıracaksa almanyada bankaya yatırmaz. Zira bunun için üstte para vermesi lazım. Doğal olarak Türkiyede faize yatırır. Türkiye de bu parayla koçun, sabancının borcunu öder. Koç ta geçen yıl Migrosta 30 tl'ye sattığı kestaneyi bu yıl 60 tl'ye satıyor. Vatandaş da Koç'un bu sözde borcunu ödemeye mahküm edilir.

Ama sözkonusu asgari ücret olunca, işadamları(!) bir araya gelerek, emekçinin geçen yıl 385 dolara tekabül eden maaşını bu yıl 275 dolara tekabül edecek şekilde düşürmekle vurgunlarına vurgun katma devam ediyorlar.

Faiz dünyanın en onursuz en şerefsiz eylemidir. İnsanları diğer ahlıksız ilişkilere yönlendiren etkenlerin başını çeken de faizdir. Bu durum ferdi bazda da(tefecilik), toplumsal bazda da(bankacılık) aynıdır değişmez. Sonuç olarak faiz bu ülkede, diğer gelişmiş ülkeler gibi "0"sıfıra çekilmelidir.

Allah faizi haram kılmış, lakin diğer ilahi hükümler gibi, faizcilerin başını da müslümanlar ve yahudiler çekmektedir. Yazıktır. İnsanların emeğini sömüren, onları köleleştiren bu düzenin/sistemin temel direğidir faiz.

Eğer dışa bağımlı olmayan, özgür bir toplumdan bahsedeceksek, faizin tamamen kaldırılması lazımdır. Faiz kaldırılırsa en fazla 5 yıl içinde taşlar yerine oturur. Kaldırılmasın diye her türlü oyun oynanacaktır bu gün kü gibi.

Ama direnmek, direnişte sabretmek lazım DİYE DÜŞÜNÜYORUM.

 

 

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER