VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 18 November 2021 00:13:13

0 Yorum

Kez Okundu.

Faiz belasını milletin sırtından kaldıracağız.

Erdoğan: Faiz belasını milletin sırtından kaldıracağız. Görevde olduğum sürece faizle mücadelem sürecek.

Faiz Belasını Milletin Sırtından Kaldıracağız

Erdoğan: Faizi savunan arkadaşımla beraber olmam, olamam AK Parti Grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan faiz konusunda “milleti faize ezdiremeyiz.

Faiz belasını milletin sırtından kaldıracağız. Görevde olduğum sürece faizle mücadelem sürecek.

Bu mücadelede beraber yürüdüğümüz arkadaşlarımızdan faizi savunanlar kusura bakmasın ben faizi savunanla beraber olmam, olamam ” açıklamalarını yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Grup toplantısında ekonomiye dair açıklamalarda bulundu. Erdoğan gelişmiş ülkelerin büyük ekonomik buhranının eşiğinde olduğunu, bunu sosyal ve siyasi krizlerin de izleyeceğini belirtti. Erdoğan “Biz güçlü altyapımız, üretimimiz ve istihdamımızla iyi bir yerde duruyoruz.” dedi.

Faizin sebep, enflasyonun netice olduğu söylemini yineleyen Erdoğan “biz faiz belasını bu milletin sırtından kaldıracağız” dedi. Bırakın TCMB bağımsız olarak karar versin" Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü, “Milletimizi faize ezdiremeyiz. Bunun başka çıkışı olamaz. Hala kalkıp da bu yolda, bu mücadelede beraber yürüdüğümüz arkadaşlarımızdan faizi savunanlar kusura bakmasın ben faizi savunanla beraber olmam, olamam. Bu görevde olduğum sürece faizle mücadelemi sürdüreceğim.

Dünyaya bakalım, ABD’ye, Batı’ya, İsrail’e bakın. Bütün bunlarda faiz aşağılara çekilmişken bizim arkadaşlarımıza ne oluyor ki faizi savunuyor?

Ben iş adamlarını da anlamıyorum. TÜSİAD vs bir araya gelip yüksek faizden bahsediyor. Eğer sen yatırımdan yanaysan buyurun size düşük faizle kredi.

O zaman kaçıyorlar.” Erdoğan grup toplantısı sonrası medya mensuplarının Merkez Bankası faiz kararıyla ilgili sorusuna karşılık olarak “bırakın da TCMB bağımsız olarak kararını versin” yanıtını verdi.

 

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER