VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 13 August 2022 01:17:16

0 Yorum

Kez Okundu.

Eskiden olduğu Gibi Doğubeyazıt il olmalıdır

Bazid 95 yıl sonra il Olmak istiyor

H24/ röportaj/ Gündem 

DoğuBeyazıt 95 Yıl sonra tekrar Vilayet olmak istiyor Hükümetin 100 il hedefine kendilerini layık gören bir çok ilçe var. Bazı ilçeler ise tarihi ve geçmişi kültürü kadim olan şehirlerdendir.

Ağrı Doğubeyazıt ta bunlardan birisidir. Istanbul Sultangazi Exmed-i Xanê Derneği Başkanı Yunus Bekret ile konuyu ve gündemleri değerlendirdik.

 

Yunus başkanın mi ve exmed-i xani derneğini 10 yıldan beri tanıyoruz ve biliyoruz. Sultangazi deki çalışmaları takdire şayan bir  titizlikle başarılı olduğunu gözlemledik ve son günlerde gündemde olan Vilayet olma meselesini de gördük ve yunus başkana geldik.yusun başkan kimdir  exmed-i xani derneği bize anlatırmısın? Ben yunus Bekret exmed-i xani derneği Sultangazi kurucu başkanıyım ,halen görevimi yurutmekteyim ağrı dernekleri ve federasyonunda da görevlerimiz var yapı sektöründe faaliyet gösteriyoruz.Talip abi 10 yıl  dediniz daha fazla bir dostlugunuz ve tanismisligimiz var sizinle ve bizleri yalnız bırakmadığını için teşekkürler ederiz. Sultangazi Exmed-i xani olarak  birçok faaliyetlerimiz var. Heryil yaptığımız geleneksel olarak bayramlaşmaya Doğubeyazıt ta gidiyoruz. Vilayet olma mevzusuna gelince hükümet  100 il yapmayı hedefliyor bu konuda bizde 1927 yılına kadar il olan Doğubeyazıt 'a tekrar il hakkının geri verilmesi konusundaki taleplerimizi söylüyoruz. İmza kampanyası ile  toplanacak imzaları gerekli mercilere  vereceğiz ve takdiri  Cumhurbaşkanına bırakacağız.
 
 
 
 
 
 

 

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER