VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 14 May 2022 10:04:23

0 Yorum

Kez Okundu.

Erdoğan’dan iki Ülkeye Veto

Erdoğan: Teröristlere misafirhane olan İsveç ve Finlandiya’nın NATO üyeliğine olumlu bakmıyoruz

Erdoğan'dan iki ülkenin NATO üyeliğine veto

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cuma namazı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, Finlandiya ve İsveç'in olası NATO üyeliğine sıcak bakmadıklarını açıkladı...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cuma namazı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtlıyor. Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:

AL NAHYAN'IN ÖLÜMÜ

 Uzun süredir rahatsızlığı vardı, bugün de rahmeti rahmana kavuştu. Allah rahmet eylesin. Bİz de taziye için 3 gün sürecek falan bir ziyarete gideceğim.

FİNLANDİYA VE İSVEÇ'İN NATO HAMLESİ

 Biz şu anda İsveç ve Finlandiya ile ilgili gelişmeleri takip ediyoruz ama olumlu düşünce içinde değiliz. Daha önce Yunanistan'la ilgili NATO konusunda yanlış yaptılar önceki yönetimler, Yunanistan'ın Türkiye'ye karşı takındığı tavrı biliyorsunuz İkinci, yanlışı işlemek istemiyoruz.

İskandinav ülkeleri terör örgütleri için misafirhane gibi.

Oraların hatta daha da ileri gidiyorum parlamentolarında da yer alıyorlar.

ERDOĞAN'DAN ABD'NİN YPG'YE YAPTIRIM MUAFİYETİ HAKKINDA AÇIKLAMA

 Dereyi görmeden paçaları sıvamanın anlamı yok. Biden ne gibi açıklamalar yapacak bilmiyorum. Her şeyi görüp, Biden'ın açıklamalarını da gördükten sonra tavrımızı ortaya koyuyoruz. Her şeyden önce YPG bir terör örgütüdür PKK neyse YPG de odur.

Amerika'nın bu yanlışını kabullenmemiz mümkün değil. Amerika son dönelerde gelen yönetimlerin hepsi PKK terör örgütüne karşı, Suriye'nin kuzeyindeki tüm yapılanmalara karşı her türlü maddi destekleri vermiştir.

TIR'larla araç gereç mühimmatı sevk etmiştir. Şimdi de bu tür şeyleri duyuyoruz. Burada PKK'sı YPG'si kim olursa olsun Irak'ın kuzeyinde de ne yaptıysak Suriye'nin kuzeyinde yapmaya devam edeceğiz. Pençe Kilit'te dün itibariyle 82 terörist etkisiz hale gelmiştir.

Havaların olumlu seyri halinde bu rakam daha ilerilere devam edecektir. Teröristlere göz açtırma lüksümüz yok. Bunu dost görünen ülkelere de söylüyoruz. Yanlış yapıyorsunuz adımlarınızı düzgün atın. Savaşların tasvibi söz konusu olmaz. Buncan insanlar ölüyor. Bundan sonra yapacağımız görüşmelerde de bunları kendilerine telkin edeceğiz"

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER