VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 27 July 2022 09:59:21

0 Yorum

Kez Okundu.

Erdoğan’dan Babacan Davutoğlu Çıkışı

 

Erdoğan’dan Babacan Davutoğlu Çıkışı

H24/ Siyaset

Erdoğan'dan Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu çıkışı: "O makamlara layık oldukları için gelmediler"

TRT ortak yayınında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, eski yol arkadaşları Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu hakkında açıklama yaptı. Erdoğan, "Onlar o makamlara kendileri layık oldukları için gelmediler" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dün akşam katıldığı TRT ortak yayınında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Erdoğan, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'yla ilgili ne düşündüğü yönündeki soruya çarpıcı bir cevap verdi.

DAVUTOĞLU VE BABACAN YANITI

AKP'ye yakın Sabah gazetesinin yazarlarından Okan Müderrisoğlu, "Bir dönem sizinle yol yürüyen ve önemli makamlara gelmiş isimler ve ayrı partiler kurdular. Geriye dönüp bakınca onlar için bir tanımınız ya da değerlendirmeniz oluyor mu zaman zaman?" sorusunu yöneltti.

Erdoğan ise Davutoğlu ve Babacan'ın layık olmadıkları halde o makamlara getirildiğini belirterek yanıt verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle konuştu: "Onu onların düşünmesi lazım. Onların nasıl ihanetin içerisinde olduklarını kendilerinin düşünmesi lazım. Onlar o makamlara kendi layık oldukları için gelmediler. O makamlara getirildiler.

Eğer onlara bakanlık verildiyse, başbakanlık verildiyse, hepsi onlara bir irade o makamları verdi. Onlar bunun kıymetini bilemedi. Öbür tarafta hakeza o da aynı.

Şu anda masanın etrafında dönüp dolaşıp bir şey yapmaya gayret ediyorlar. Biz milletimizin ferasetine inanıyoruz. Kimin ne olduğunu net görür, oradan oyunu ona göre kullanır."

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER