VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 21 September 2022 07:01:58

0 Yorum

Kez Okundu.

Erdoğan Siyonist Lapid ile Görüştü

Erdoğan, 14 yıl sonra ilk kez  Siyonist lapid ile görüştü.

H24/ Siyaset Dünya 

Cumhurbaşkanı ve akp Genel Başkanı Erdoğan ABD de yaptığı ziyaret kapsaminda bir çok liderle görüştü.

Siyonist Lapid ile görüşme yapan Erdoğan 'ın kabinesinde ki Ömer Çelik ve Mustafa varank 3D ise Yahudi hahamlarla resim çektirerek dostluklarını tazelediler 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu için gittiği New York'ta Yair Lapid ile görüşerek 2008'den sonra ilk kez bir İsrail Başbakanı ile bir araya gelmiş oldu.

Gün boyu gelişmeler canlı anlatım sayfamızda. Özet Erdoğan: Rusya ve Ukrayna'ya onurlu çıkış imkanı verecek diplomatik çözüm bulmalıyız Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ABD’li mevkidaşı Blinken’la görüştü Atatürk Üniversitesi'nde çıkan yangın kontrol altına alındı

 Demirtaş'tan Elazığ'daki reklam panolarına tepki: Halkımız provokasyonlara alet olmayacak Mardin'de kadın cinayeti protesto edildi AYM'den Gülsüm Elvan kararı: Kötü muamele yasağı ihlal edildi Bursa'da uyuşturucuyla mücadele operasyonunda 132 kişi gözaltına alındı Davutoğlu: Yılbaşından önce aday zikretmeyiz İsrail, Ankara'ya büyükelçi olarak atayacağı isme karar verildi.

 Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail Başbakanı Lapid ile görüştü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu için gittiği New York'ta diğer liderlerle de bir araya geliyor. Erdoğan, Yair Lapid ile de görüşerek 10 yıldan uzun bir süre sonra ilk kez bir İsrail Başbakanı ile de bir araya gelmiş oldu.

Türkiye le İsrail arasındaki diplomatik ilişkilerin seviyesi 10 yıldan uzun süredir iniş-çıkışlar yaşarken; 17 Ağustos'ta iki ülke arasında normalleşme sağlanmış ve büyükelçilerin yeniden atanmasına karar verilmişti.

Fransız haber ajansı AFP, Lapid'in Hamas'ın elinde olan İsrail vatandaşlarını kurtarmak için yardım arayışında olduğunu yazdı.

İsrail Başbakanlık Ofisi'nden yapılan açıklamada da "Lapid'in kayıp ve rehin durumdaki İsraillierin durumu ve tümünü evlerine geri götürmenin öneminden bahsettiği" belirtildi.

Açıklamada, Lapid'in, İsrail'in "düşmanı İran'la ilgili endişelerini de dile getirdiği ve Erdoğan'a istihbarat paylaşımı için teşekkür ettiği" de belirtildi.

Mayıs ayında İran'ın İsrail vatandaşlarına Türkiye'de suikastler düzenleyeceği yönünde bir istihbarat olduğu ifade edilmiş; Türkiye'nin şüphelilerin yakalanması konusunda İsrail ile yakın işbirliği içinde çalıştığı açıklanmıştı.

Ardından iki ülke arasındaki normalleşme süreci hız kazanmıştı. Erdoğan son olarak 2008'de bir İsrail Başbakanı'yla bir araya gelmişti.

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER