VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 31 March 2022 16:18:10

0 Yorum

Kez Okundu.

Erdoğan Erbakan Hocayı iyi Tanırım

Erbakan Yaşasaydı Kimi Desteklerdi?

H24/ SİYASET

Erdoğan: Ben Erbakan Hocamı çok iyi tanıyorum

‘Erbakan Hoca yaşasaydı şu şartlarda CHP ile ittifak eder miydi?’ sorusuna ‘İttifak ederdi, hatta bizden de ilerisini söylerdi’ diye cevap veren Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’na Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tepki gösterdi. Erdoğan: Ben Erbakan Hocamı çok iyi tanıyorum.

 ‘Erbakan Hoca yaşasaydı şu şartlarda CHP ile ittifak eder miydi?’ sorusuna ‘İttifak ederdi, hatta bizden de ilerisini söylerdi’ diye cevap veren Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’na Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tepki gösterdi.

‘Ben en az Temel Bey kadar Erbakan Hocamı tanırım’ diyen Erdoğan, Cumhur İttifakı’nın yerli-mili bir duruşu yansıttığını iddia etti, Millet İttifakı’nda ise PKK’nın temsilcileri olduğunu söyledi.

Erdoğan basın mensuplarına şu açıklamalarda bulundu: "Temel Bey'in ebedi alemden, hocamla böyle bir irtibatı nasıl kurduğunu anlamakta doğrusu zorlanıyorum. Haddine mi senin ya?

Ne zamandan çıktı bu iş. Mesele Erbakan hocamı tanımaksa ben en az Temel Bey kadar tanırım. Ben Erbakan hocamın, İstanbul gibi bir şehirde Gençlik Kolları Başkanlığından tutun İl Başkanlığına varıncaya kadar teşkilatlarından geliyorum. Onun teşkilatında il başkanlığını yapmışım.

Daha sonra yine hocamın döneminde Merkez Karar Yönetim Kurulu üyeliği yapmışım. Tereciye tere satmasınlar. Biliyoruz bu işleri. Böyle bir saçmalık olur mu? Herhalde o malum Kıbrıs hadisesi sebebiyle, oradan ilhamla böyle bir şeyi söyleme noktasına gidiyor ki, elmayla armudu birbirine karıştırmamak lazım.

O günün şartlarıyla ondan sonraki şartlar hiç birbiriyle mukayese dahi edilmez ve böyle bir benzetme olmaz.”

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER