VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 01 January 2022 00:42:16

0 Yorum

Kez Okundu.

Erdoğan Dolar Kontrol Altında

Erdoğan Dolar Kontrol Altında

H24/Kur

Dolar, "Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat" sisteminin açıklanmasıyla 18 liralardan 10 lira seviyelerine kadar gerilemişti. Ancak son günlerde tekrar yükselişe geçen kur, 13 liranın üzerine çıktı.

Dolardaki yükselişi değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bugünlerdeki hareket geçici bir durumdur" diyerek, dövizdeki dalgalanmanın kontrol altında olduğunu söyledi. Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Genel Kurulu'na katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, önemli açıklamalarda bulundu.

Döviz kurundaki dalgalanmaya ilişkin bir değerlendirmede bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Döviz kurundaki anlamsız dalgalanmayı önemli ölçüde kontrol altına aldık. Kurun yıl sonu hesap kapatmaları sebebiyle bugünlerde tekrar oynamaya başlaması, geçici bir durumdur" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalardan satır başları:"Bir süredir Türkiye ekonomisini yüksek faiz, yüksek enflasyon sarmalından kurtarıp yatırım üretim ihracat cari fazla yolu ile büyüme rotasına sokmanın mücadelesini veriyoruz.

Döviz kurundaki anlamsız dalgalanmayı önemli ölçüde kontrol altına aldık. Kurun yıl sonu hesap kapatmaları sebebiyle bugünlerde tekrar oynamaya başlaması, geçici bir durumdur. Artık tüm gücümüzü ve imkanlarımızı, istihdam ve istikrar odaklı yeni ekonomimizi yerleştirmeye ve geliştirmeye teksif ediyoruz. Amacımız hem iş insanlarını hem de vatandaşları 1 ay, 6 ay, 1 yıl, 3 yıl sonrasını görebilecekleri güven ve istikrar iklimine kavuşturmaktır.

''TÜRK LİRASI İLE HAREKET EDECEĞİZ"

Vatandaşlarımızın tasarruflarını kendi paramızda tutumlarını istiyorum ve tavsiye diyorum. Biz kendi paramızı ölçü olarak almadığımız sürece her zaman batmaya mahkumuz. Biz Türk Lirası ile hareket edeceğiz. Faiz aşağı faiz yukarı artık lütfen bu işi kitabımızdan çıkaralım. Faiz zengini daha zengin fakiri daha fakir yapar. Yılbaşından itibaren kurun, bu hafta başındaki gibi makul bir seviyede istikrar kazanacağını değerlendiriyoruz.

"VATANDAŞLARIMIZDAN TÜM İŞLERİNİ TL İLE YÜRÜTMESİNİ İSTİYORUM" ''BU CAN BU TENDE OLDUKÇA FAİZ SEBEPTİR, ENFLASYON NETİCEDİR''

 

https://www.4x4bet123.com/ https://www.4x4bet123.com/
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER