VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 14 July 2021 01:34:14

0 Yorum

Kez Okundu.

Erdoğan Bahçeli Korkusundan Soyluyu Görevden Alamıyor

Davutoğlu: Erdoğan Bahçeli'nin korkusundan Soylu'yu görevden alamıyor

Davutoğlu, Sedat Peker'in ifşaatları sonrası İçişleri Bakanı Soylu hakkında iddialara tepki göstermeyen Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yüklendi:

Cumhur İttifakı herhangi bir ittifak değildir, bir mahkumlar ittifakıdır.

Sayın Erdoğan, Bahçeli’ye mahkum. Bahçeli, Erdoğan’a mahkum çünkü oy oranı ile bir dahaki seçimi aşması mümkün görünmüyor.

Öbür tarafta Bahçeli korkusuyla Erdoğan, içişleri bakanını görevden alamıyor ama savunmuyor da. Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin Hatay 1’inci Olağan Kongresi'nde önemli açıklamalarda bulundu. Davutoğlu, Türkiye’de, esnaf, çiftçi, işçi, emekli ve emeklilikte yaşa takılanların feryat ettiğini ve bunun tek çözüm yolunun seçim olduğunu kaydetti.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni bir kez daha eleştiren Davutoğlu, ''Eğer bu gün seçim olmuyorsa, Cumhurbaşkanlığı sistemi gibi bir sistemi getirip, sistemi tıkayan ve her şeyi cumhurbaşkanı iradesine bırakan bir sistem dolayısıyladır ama bu sistem de yürümeyecek.

Çarpıcı bir tabirle söyleyeyim, belki ilk burada kullanacağım ama Cumhur İttifakı herhangi bir ittifak değildir, bir mahkumlar ittifakıdır. Sayın Erdoğan, Bahçeli’ye mahkum çünkü mecliste çoğunluğu kaybediyor Bahçeli olmazsa. Bahçeli, Erdoğan’a mahkum çünkü oy oranı ile bir dahaki seçim barajını aşması mümkün görünmüyor" dedi.

'SEROK ERDOĞAN DEDİLER'

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 'Serok Erdogan' denildiğini kaydeden Davutoğlu, "Sayın Bahçeli beş yıldır bana ‘Serok Ahmet’ diyerek saldırıyordu, şimdi Erdoğan’a da Diyarbakır’da ‘Serok Erdoğan’ dediler, Bahçeli üç gündür susmuş. Gün tutuyorum artık, bakalım hangi gün, artık Bahçeli ne zaman ‘Erdoğan’a serok dedirten güç kimdir, maksadı nedir, arkasında kim vardır?’ diye ne zaman soracak bakalım.

Öbür tarafta Bahçeli korkusuyla Erdoğan, içişleri bakanını görevden alamıyor ama savunmuyor da. Türkiye’de Cumhur İttifakı, bir mahkumlar ittifakı mahkumlar koalisyonuna dönüştüğü için ayakta kalıyor. Birbirine mahkum anlamında söylüyorum, hukuki anlamında değil” diye konuştu.

'TÜRK SİYASETİNİN ÖNÜNÜ AÇIYORUZ'

 Türkiye’de Gelecek Partisi’nin kuruluşunun ardından birçok siyasi parti kurulduğunu hatırlatan Davutoğlu, “Türk siyasetinin önünü biz açıyoruz. Biz dalga kıran gibi korku duvarlarını aşıyoruz, arkadan gelenler korku duvarları aşılmış şartlarda daha rahat siyaset yapıyor” ifadelerine yer verdi.

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER