VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 09 January 2020 22:31:03

0 Yorum

Kez Okundu.

ERDOĞAN Dizileri Eleştirdi

Erdoğan: Evlilik dışı hayat biçimi meşrulaştırılmaya çalışılıyor

Evlilik dışı hayat biçiminin medyayla meşrulaştırıldığı uyarısında bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Aile kurumunu kökünden kurutmayı amaçlayan sembollerin önü bilinçli bir şekilde açılırken aile kurumuna sahip çıkan davranışlar küçümseniyor" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen, "Engelli Vatandaşlarımızın ve Devlet Korumasından Yararlanmış Gençlerimizin Kamu Kurumlarına Yerleştirilmesi Töreni"ne katılarak bir konuşma yaptı. Engelli vatandaşlar ile devlet korumasından yararlanmış gençlerin bugün kamu kurumlarına atanacakları görev yerlerinin hayırlı olmasını dileyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ülkedeki engelli memur sayısının önceki döneme göre yaklaşık 10 kat artışla 56 bin 500’e ulaştığını söyledi. Bugün de her eğitim seviyesinden bin 304 engelli vatandaşı kamuda işe yerleştirdiklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, devlet korumasında yetişen gençlerden 2002’den bugüne kadar kamuya yerleştirilenlerin sayısının 29 bine ulaştığını bildirdi.

Devlet olarak 17 yıllık görev sürecinde hiçbir zaman engellilere duyarsız olmadıklarını, her zaman yanlarında olduklarını, olmaya devam edeceklerini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bugün her eğitim seviyesinden bin 561 gencimizin daha atamasını gerçekleştiriyoruz. Böylece Türkiye, sosyal devlet olmanın gereklerini yerine getiren bir ülke olduğunu bir kez daha ortaya koymuştur.

Bu ülkede yaşayan her birey gibi engellilere ve devlet korumasında yetişen gençlerimize sahip çıkıyor, kendilerini en iyi geleceğe hazırlamaya çalışıyoruz." diye konuştu. "Her alanda hizmetlerin engelli ve yaşlılar açısından erişilebilir olmasını istiyoruz" Her alandaki hizmetlerin engelli ve yaşlılar açısından erişilebilir olmasını istediklerini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşların bugünün vazgeçilmez araçları olarak bilgi ve iletişim teknolojilerinden faydalanma konusunda da hiçbir bariyerle karşılaşmaması gerektiğini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şayet bir şehirde hâlâ yollar, kaldırımlar, bina girişleri, asansörler, lavabolar, velhasıl hayatın her anında ihtiyaç duyulan unsurlar erişilebilir değilse orada ciddi bir eksiklik var demektir ve siz medeni olmaktan da bahsedemezsiniz. Belediyelerimiz başta olmak üzere bu konuda sorumluluk sahibi her kurumun artık bu gerçeği kabul etmesi ve buna uygun davranması şarttır." dedi.

"Aile kurumu, millî varlığımızın belkemiğidir" İktidara geldiklerin yıldan itibaren devlet korumasındaki çocuklarla ilgili sistemi baştan sona değiştirdiklerini, yurt tipi binaları terk ederek çocukların aile ve mahalle sıcaklığı içinde hayatlarını sürdürebilecekleri yeni bir sisteme geçtiklerini anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti: Maddi durumu iyi olmadığı için devlet gözetimine verilen çocukları kendi aile ortamlarında ekonomik ve sosyal olarak destekledik.

Hâli hazırda 128 binin üzerinde çocuğun bu şekilde kendi aileleri yanında yetişmelerini sağlıyoruz. Kimsesi olmayan çocuklar için koruyucu aile sistemini yaygınlaştırdık. Bunu yaparken kardeşleri ayırmamaya da itina gösterdik. Hâlen 6 bine yakın koruyucu aile, 7 bin 259 çocuğumuza ne yapıyor? Sahip çıkıyor. "Aile kurumu millî varlığımızın belkemiğidir" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, aile kurumunun sağlam şekilde ayakta tutulmasının önemli olduğunun altını çizerek, "Aksi takdirde tıpkı omurgası çökmüş bedenin felç olması gibi aile kurumu dağılmış bir toplumun da yerle yeksan olması kaçınılmazdır.

Bugün Batı toplumlarını bekleyen en büyük tehdit budur. Batı çöküyor niye? Aile diye bir kavram buralarda kalmamış, ama şimdi bizi de tehdit ediyor. Aile kurumu dağıldığında nüfus da azalmaya başlıyor. Niye ben en az üç çocuk diyorum? Bunu dememin sebebi güçlü milletler güçlü ailelerden oluşur." ifadelerini kullandı. Ekonominin belkemiğinin de insan olduğuna vurgu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İnsan varsa güçlüsünüz, insan yoksa güçlü değilsiniz.

İnsan varsa emek var, insan varsa sermaye var, insan varsa para var, insan varsa üretim var, tüketim var, insan yoksa bunların hiçbiri yok. Aile kurumu dağıldığında nüfus da azalmaya başlıyor. Çünkü sadece bireylerin ve onların hayat biçimlerinin hâkim olduğu bir yerde çocuğa yer bulunamıyor. Bu yüzden pek çok Batı toplumu bir süre sonra yeryüzünden silinme riskiyle karşı karşıya kalacaktır. Türkiye’de henüz bu derece değilse bile aynı tehditle yüzleşmeye

https://www.4x4bet123.com/ https://www.4x4bet123.com/
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER