VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 16 December 2019 13:01:34

0 Yorum

Kez Okundu.

Erdoğan Abd’ye Ultimaton verdi

Erdoğan'dan ABD'ye Kürecik ve İncirlik göndermesi: Kapatırız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Senatosu'nun soykırım tasarısını geçirmesinin ardından 'Kürecek ve İncirlik' üslerinin kapatılabileceğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Senatosu'nun soykırım tasarısını geçirmesinin ardından 'Kürecek ve İncirlik' üslerinin kapatılabileceğini söyledi.

Fotoğraf açıklaması yok.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katıldığı televizyon programında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

ABD Senatosu'nun sözde Ermeni soykırım tasarısını geçirmesinin ardından alınan karara tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'ye 'Kürecik ve İncilik' mesajıyla eleştiri de bulundu.

ABD'nin Türkiye ile ilişkilerde yanlış adımlar atması halinde önemli kararlar alınacağını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "ABD'nin ilişkilerimizde tamiri mümkün olmayan adımlar atmaması, her iki taraf için de çok önemlidir. Yeri geldiği zaman otururuz bütün heyetlerimizle beraber, kapatılması gerekiyorsa İncirlik'i de kapatırız, Kürecik'i de kapatırız" dedi.

Diğer taraftan Türkiye'yi soykırım yapmakla suçlayan ABD'ye Kızılderelilere karşı yapılan soykırımı gündemine alarak sert dille eleştirlerini sürdüren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bunlar bu tür şeyleri yapar da biz de elimiz boş duracak değiliz. Çok açık ve net, rahatlıkla söyleyeyim. Amerika'da Kızılderililerle ilgili olarak bunu söylememek konuşmamak mümkün mü? Kızılderililerin tarihi, Amerika'nın yüz karasıdır" ifadelerini kullandı.

https://www.4x4bet123.com/ https://www.4x4bet123.com/

 

 

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER