VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 18 November 2021 18:51:18

0 Yorum

Kez Okundu.

Erbakan Türkkan Hocaya Laf Attı Çarpıldı

Erbakan Türkkan Hocaya Laf Attı Çarpıldı

H24/ SİYASET

Sert Sorular Programının bu haftaki konuğu Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan oldu.

Seçim anketlerinde Yrp'nin olmadığını ve Seçmen ben YRP deyince anketorler biz sizi diğerleri kısmına yazalım diyorlar...

Yeniden REFAH Partisi seçimlere hazır olduğunu  üye sayısı olarak çok ciddi rakkamlar sahip bir üyelerinin olduğunu söyledi.

Hdp ile ittafak yaparmisiniz sorusuna?

Hdp ile bazı kırmızı çizgilerimiz var mesela  İstanbul sözleşmesi, 6284  yasası escinsellik lgbt konularında düşüncelerinden baz gecerlerse olabilir..

Erbakan, Taha Hüseyin Karagöz'ün, "Geçtiğimiz günlerde İYİ Parti'li Lütfü Türkkan'ın şehit yakınına kullandığı sinkaflı ifadeler söz konusu oldu.

Benzer bir durum sizin partinizde yaşansaydı tepkiniz ne olurdu?"

sorusu üzerine "Allah korusun" diyerek, Türkkan'ın 'Erbakan hocaya laf söylediği için çarpıldığını' belirtti.

Fatih Erbakan'dan Temel Karamollaoğlu'na 'çalışmalarımı engelledin' tepkisi: ‘Kongreden üç gün önce söz vermişlerdi’ deyip isim isim şahit gösterdi.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, TVNET ekranlarında gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Saadet Partisi'nde görev yaptığı sırada çalışmalarının genel merkezin talimatıyla engellenmeye çalışıldığını belirten Erbakan, konferans vermesine yardımcı olan partililerin de görevden alındığını ifade etti.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun kongreden üç gün önce kendisine "Sizi genel idare kuruluna yazabiliriz" şeklinde söz verdiğini ancak bunun gerçekleşmediğini söyleyen Erbakan, o görüşmeye Latif Öztek ve oğlunun da şahit olduğunu dile getirdi.

Fatih Erbakan'dan Lütfü Türkkan açıklaması: Erbakan hocaya laf söyledi çarpıldı Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, TVNET ekranlarındaki Sert Sorular programına konuk oldu.

İYİ Parti'li Lütfü Türkkan'ın şehit yakınına küfretmesiyle ilgili soruya dikkat çeken bir cevap veren Erbakan, Türkkan'ın 'Erbakan hocaya laf söylediği için çarpıldığını' ifade etti.

Erbakan'dan 'Kılıçdaroğlu ile helalleşecek misiniz?'

sorusuna yanıt: Oy almaya yönelik bir hamle TVNET canlı yayınında, Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'helalleşme' çıkışına ilişkin kendisine yöneltilen, 'Kılıçdaroğlu ile helalleşecek misiniz?'

sorusuna yanıt veren Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, 'Oy almaya yönelik gözüküyor. 'Laiklik elden gidiyor' deseler ters tepecek.

Söylem değiştirip bu noktaya geldiler. Sonuç almaları zor olacak.' dedi. Fatih Erbakan'dan Temel Karamollaoğlu'na 'çalışmalarımı engelledin' tepkisi:

Bu tavırla Milli Görüş'ü nasıl bağdaştıracaksınız? Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, TVNET ekranlarında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Saadet Partisi'nde görev yaptığı sırada çalışmalarının genel merkezin talimatıyla engellenmeye çalışıldığını belirten Erbakan, konferans vermesine yardımcı olan partililerin de görevden alındığını ifade etti.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'na tepki gösteren Erbakan, 'Bu şekildeki bir tavırla Milli Görüş'ü siz nasıl bağdaştıracaksınız?' dedi. "Bunu engellemeye kimsenin hakkı yok. Engellediğiniz zaman sizin yaptığınız iş de bizim tanımladığımız ibadet tanımına karşı oluyor." diyen Erbakan, Saadet Partisi Genel BaşkanıTemel Karamollaoğlu'nun "Fatih Erbakan ile çalışmak isteriz" açıklamasını da değerlendirdi.

Erbakan, "Onların anlattığına bakarsanız ben de diyorum 'Ya ben de dinlesem ben de Fatih Erbakan'a kızarım.' Öyle bir anlatılıyor ki " diye konuştu Kendisinin Karamollaoğlu'nun genel başkanlığını desteklediğini ifade eden Erbakan, kongreden üç gün önce yapılan bir görüşmede kendisine "Sizi genel idare kuruluna yazabiliriz" şeklinde söz verildiğini söyledi. Erbakan, o görüşmeye Latif Öztek ve oğlunun da şahit olduğunu dile getirdi.

"ÇAĞIRMAYACAKSINIZ" TALİMATI

Daha sonra yapılan kongrede genel idare kurulunda bile olmadığını dile getiren Erbakan, arkasından kendisinin Kırşehir, Kütahya, Tavşanlı, Rize, Samsun'a çağrıldığı zaman genel merkezden 'Çağırmayacaksınız, konuşturmayacaksınız' şeklinde talimat gittiğini ifade etti.

Çağırıp konuşturanların parti üyeliğinin, delegeliğinin düşürüldüğünü, ilçe başkanının il başkanının görevden alındığını söyleyen Erbakan, "Bu şekildeki bir tavırla Milli Görüş'ü siz nasıl bağdaştıracaksınız?" sorusunu yöneltti.

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER