VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 16 November 2021 11:15:34

0 Yorum

Kez Okundu.

ERBAKAN İttifak’ta Olmayacağız

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, iki ittifakta da yer almak istemediklerini duyurdu.

Kütahya’ya gelen Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, herhangi bir ittifak içinde yer almak istemediklerini belirterek, “Hiçbir yerde bulunmasak daha iyi gibi gözüküyor çünkü her iki tarafın da ciddi dezavantajları var" dedi.

 

Fatih Erbakan'dan 'ittifak' açıklaması: İki tarafın da dezavantajları var 

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, çeşitli ziyaretlerde bulunmak için geldiği Kütahya’daki programının ikinci gününde, Saman Pazarı ve Ulu Camii çevresi esnafıyla buluştu. Erbakan, gazetecilerin hangi ittifak içinde yer alacaklarını sorması üzerine, "Hiçbir yerde bulunmasak daha iyi gibi gözüküyor çünkü her iki tarafın da ciddi dezavantajları var. İnşallah, nasip olursa kendimiz girmeyi istiyoruz

En güzeli bu, Halkımızın da genelde bize söylediği de aynı şekilde, 'İki ittifakta da yer almasanız en iyisi olur' diye. Öncelikli tercihimiz bu yönde" dedi. Asgari ücretin Türkiye'ye yakışmadığını söyleyen Erbakan, "Projelerimiz hazır.

Önümüzdeki hafta lansmanını yapacağımız, 81 ilimize 634 projemiz var.

Bunları gerçekleştirip milletimizi maddi ve manevi sıkıntılardan kurtarmak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz.

Asgari ücretin durumu maalesef malum.

Şu an açlık sınırının altında bir asgari ücret var. Bu tabi Türkiye’ye yakışmıyor. Varlık içinde yokluk çekiyoruz.

Bunun düzeltilmesi lazım" diye konuştu.

 

İŞÇİ VE MEMUR EMEKLİSİ MAAŞLARINA YÜZDE 70 ZAM YAPACAĞIZ'

 Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Kütahya'da gerçekleştirdiği ziyaretlerin ardından Tavşanlı ilçesine geçti. Burada esnafı gezerek, sohbet eden Erbakan, daha sonra parti binasına geçti.

Yeniden Refah Partisi'nin, iktidara geldiği zaman işçi ve memur emeklisi maaşlarına yüzde 70 zam yapacağını dile getiren Fatih Erbakan, şöyle konuştu: "Biz yola çıkarken 'Önce Allah'a sonra da bu aziz millete güvenerek yola çıkıyoruz' dedik. Birinci 40 yıl efsane hizmetlerle dolu bir 40 yıldır. Merhum Erbakan hocamızın 1969'dan 2011 yılına kadar vefatına kadar sürdürdüğü efsane hizmetlerin yapıldığı bir 40 yıldır.

Bugün Türkiye'nin neresine giderseniz gidin; istihdama, kalkınmaya yönelik nerede bir çivi çakılmışsa nerede taş üstüne taş konulmuşsa orada Erbakan hocamızın, orada milli görüşün imzası var.

Dünyanın hiçbir ülkesinde bu kadar kısa sürede dar gelirli kesimin refah düzeyini, gelir düzeyini bu kadar yüksek oranda artıran başka hükümet gelmemiştir. 54'üncü hükümet bu noktada sadece Türkiye şampiyonu değil dünya şampiyonudur.

Aynı aşkla 40 kırk yıl için yola çıktık. İş ve istihdam için 634 proje ile kalkınmayı başlatacağız. Yeniden Refah olarak gelir gelmez işçi ve memur emekli maaşlarına yüzde 70 zam yaparak başlayacağız.

Biz bugünkü iktidar gibi muhtaçlara kömür, erzak dağıtmak için gelmiyoruz; fakirliği ortadan kaldırmak için geliyoruz

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER