VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 18 July 2021 23:55:09

0 Yorum

Kez Okundu.

Ege’de Allı Turnaların Dramı

Tuz Gölü'nden sonra şimdi de Gediz Deltası

Korkunç görüntüler Gediz Deltası'nda bulunan doğal sit alanında aralarında flamingoların da (Allı turna) bulunduğu kuş ölümleri endişe uyandırdı.

Ölümler Tuz Gölü'nde yaşanan flamingo ölümlerini hatırlattı. Flamingolar Tuz Gölü'nü besleyen suyun kesilmesi nedeniyle yaşanmıştı. İşte Gediz Deltası'nda yaşanan kuş ölümleri...

İzmir'in Çiğli ilçesine bağlı Gediz Deltası'nda bulunan Ragıp Paşa Dalyanı'nda telef olmuş, halk arasında 'allı turna' denilen flamingoların da aralarında bulunduğu çok sayıda kuşun cansız bedeni bulundu.

TELEF OLAN FLAMİNGOLARIN CANSIZ BEDENLERİ TOPLANDI

 Vatandaşların ihbarı üzerine Çiğli Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri bölgeye sevk edildi. Belediye yetkilileri bölgede inceleme yaparken, telef olan flamingoların cansız bedenleri toplandı.

Özellikle Kuş Cenneti ve Gediz Deltası'nda yoğun olarak bulunan flamingoların ve başka türden kuşların ölümüne ilişkin, Çiğli Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ve İzmir Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından çalışma başlatıldı.

Tuz Gölü'nden sonra şimdi de Gediz Deltası: Korkunç görüntüler 4 Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Çiğli Belediyesi Veteriner İşler Müdürlüğü yetkilileri, kuşların kaçak avlanma şüphesiyle telef olduklarını da değerlendirdiklerini, ölü bulunan kuşların vücudunda saçma izleri olup olmadığına dair inceleme yapılacağını bildirdi.

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
https://www.facebook.com/rhvmimarlik/videos/557660301802778
Yazar Bilgisi

H24 Haber H24 Haber infokariha.net Tüm Yazıları

BENZER HABERLER