VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 25 April 2022 04:24:22

0 Yorum

Kez Okundu.

Efsane Fotbulcu Maradona’nın Papa’ya Bakışı

Efsane Futbolcu Maradona Hakkında Merak Edilenler

H24 /Spor /Biyografi

Futbol dünyasında ismini sıkça duyduğumuz Maradona 1960 doğumlu Arjantin futbolcusudur.

Ayrıca belli bir zamanda teknik direktörlük yaparak hayatını futbola adamış ve oldukça tanınmış bir futbolcudur. Birçok uzman eleştirmen ve futbolcular tarafından da tüm zamanların en iyi futbolcularından biri olarak görülen futbolcu ayrıca FIFA 20.yüzyılın futbol oyuncusu ödülüne de layık görülmüştür.

Ardı ardına pek çok rekor kıran Maradona aynı zamanda 2 kez üst üste en yüksek ücret rekoru kıran transfer futbolcusudur. Bu rekorların ilki Barcelona’ya transfer olduğu zamanki aldığı 5 milyonluk transfer ücretidir.

En ünlü olduğu futbol yılları Napoli takımında geçmiştir. Burada kendi ismini oldukça sık duyuran Maradona pek çok ödülün de sahibi olmuştu.

Arjantin adına 91 milli maçı çıkmış ve bu maçlardan 34 golün sahibi olmuştur. Yine bir diğer başarılarından bahsedecek olursak FIFA dünya kupası turnuvasında oynadığı zamanlarda Arjantin’in takım kaptanlığını yaparken 1986 Dünya Kupası’nda Batı Almanya'yı da 3-2 mağlup ederek Dünya kupasının sahibi olmuşlardır.

Bu maçtan sonra da aldığı “altın top” ödülü ile birlikte pek çok galibiyet alarak ismini bütün dünyaya duyuran bir futbolcu haline gelmiştir. Maradona Papa İçin Ne Dedi? 60 yaşında hayatını kaybeden ünlü futbolcu Maradona pek çok başarıya imza atmıştır.

Ölümünün ardında pek çok paylaşım yapılırken söylediği sözler de gündeme gelmiştir.

Paylaşımlardan biri de Beşiktaş kongre üyesinden geldi. Bu paylaşımda ise Maradona’nın sadece bir futbol efsanesi olmaması ile birlikte hem yobazlığa hem de haksızlığa tahammülsüzlüğüyle de tanınan bir futbolcu olduğu tekrar belirtilmiş.

Maradona'nın papa ile arasında geçen bir tartışma ile birlikte bu sözler Maradona’nın ölümünden sonra tekrar gündeme geldi. Maradona, Vatikan'a gittiği sırada gözlemlediği kiliselerin çatılarında saf altın gördüğünü söylemiş ve daha sonra Papa’nın vaazını dinlediğinde “kilise yeryüzündeki tüm fakir çocuklar için üzüntü duyuyor” cümlelerini dinledikten sonra Maradona buna karşılık olarak “külahıma anlat” diyerek tepkisini göstermiştir.

Bu da aslında sadece bir futbolcu olmaması ile ve gerektiğinde tepkini tepkisini koymayı bilen bir insan olduğunu gösteriyor.

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
https://www.facebook.com/rhvmimarlik/videos/557660301802778
Yazar Bilgisi

H24 Haber H24 Haber infokariha.net Tüm Yazıları

BENZER HABERLER