VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 18 October 2021 09:35:33

0 Yorum

Kez Okundu.

Efsane Başkan Kibiroğlu’nun vefatının 4. Yılı

Efsane Başkan Kibiroğlu’nun vefatının 4. Yılı

H24/Biyografi

Efsane başkan Lütfi Kibiroğlu kabri başında anıldı

Millî Görüş’ün efsane isimlerinden Eminönü eski Belediye Başkanı Lütfi Kibiroğlu, vefatının sene-i devriyesinde dün Merkezefendi’deki kabri başında anıldı

 

Lütfi Kibiroğlu’nu seven onlarca kişinin bir araya geldiği törende konuşan Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Mustafa Köylü, “İnsanlara faydalı olmaya çalışan ulu bir çınardı kendisi. Bir cümleyle Lütfi Kibiroğlu Bey’i ifade etmek gerekirse, adam gibi adamdı” dedi.

Millî Görüş’ün efsane belediye başkanlarından Lütfi Kibiroğlu, vefatının 4’üncü sene-i devriyesinde rahmetle ve minnetle anıldı. Dün Merkezefendi’deki kabri başında gerçekleşen anma töreninde Lütfi Kibiroğlu’nu seven onlarca kişi bir araya geldi.

Anma törenine Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Mustafa Köylü, Saadet Partisi Sözcüsü Birol Aydın, Saadet Partisi GİK Üyesi ve Millî Gazete yazarı Sadrettin Karaduman, Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği İstanbul İl Temsilcisi Şenol Düzgün ve Saadet Partisi Fatih İlçe Başkanı Muzaffer Serenli’nin yanı sıra Lütfi Kibiroğlu’nun ailesi ve sevenleri katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ve yapılan duanın ardından Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ekiplerince katılımcılara yemek ikram edildi.

“ADAM GİBİ ADAMDI”

Anma töreninde katılımcılara hitap eden Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Mustafa Köylü, “İnsanlara faydalı olmaya çalışan ulu bir çınardı kendisi. Vefatından sonra gerisinde kalıcı izler bırakan birisiydi. Cenab-ı Allah, cennetinde bizleri buluştursun.

Bir cümleyle Lütfi Kibiroğlu Bey’i ifade etmek gerekirse, adam gibi adamdı kendisi. Mekânı cennet olsun” ifadelerini kullandı.

 

Lütfi Kibiroğlu Lütfi Kibiroğlu kimdir?

Lütfi Kibiroğlu Lise mezuniyetinin ardından Galatasaray İktisadi ve İşletmecilik Yüksek Okulu'nda okumaya başlayan Kibiroğlu, buradan da mezun olduktan sonra İşletme ve Pazarlama üzerine ihtisas yapmak üzere Almanya'ya gitti.

Türkiye'ye döndükten sonra Mali Müşavir olarak çalışmaya başladı. Siyasete, Milli Selamet Partisi (MSP) Şehremini mahalle teşkilatında başlayan Kibiroğlu, Milli Görüş partilerinde Eminönü İlçe Başkanlığı, İl Yönetim Kurulu Üyeliği, Genel İdare Kurulu (GİK) Üyeliği ve Genel Başkan Danışmanlığı görevlerinde bulundu.

1994 senesinde İstanbul İl Genel Meclisi Üyesi seçilen Lütfi Kibiroğlu, 1999 yerel seçimlerinde Eminönü Belediye Başkanı oldu. 1999-2004 yılları arasında Eminönü Belediye Başkanlığı yapan Kibiroğlu, önemli hizmetlere imza attı.

2005 senesinde Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin kurucu üyesi oldu ve İstanbul temsilciliği görevini üstlendi. Siyasi yönünün yanı sıra sanatçı bir kişiliğe sahip olan Lütfi Kibiroğlu, yoğun çalışmalarına rağmen şiir yazmayı bırakmadı. Kibiroğlu'nun kendi sesinden yayınlanmış bir şiir kaseti ve bir şiir klibi de bulunuyor.

Lütfi Kibiroğlu, evli ve iki çocuk babasıdır. 7 Haziran 2015 Genel Seçimleri Saadet Partisi 25. Dönem milletvekili adayı oldu. Milli Görüş'ün önemli isimlerinden Eminönü eski Belediye Başkanı Lütfi Kibiroğlu tedavi gördüğü hastanede 17.10.2017 tarihinde hayatını kaybetti.

Milli görüş lideri Necmettin Erbakan ve Avrupa Millî Görüş Başkanı Osman Yumakoğlu'nun kabrinin olduğu  Zeytinburnu Merkezefendi de mefhumdur.

Allah'tan rahmet diliyoruz.

https://www.4x4bet123.com/ https://www.4x4bet123.com/
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER