VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 07 December 2021 03:02:49

0 Yorum

Kez Okundu.

Düzeniniz Batsın

DÜZENİNİZ BATSIN!

H24/ Adil AVAZ

Yeni bir mercedes araba Almanyada ortalama 40 bin euro. Çalışan her işçi bu arabadan isterse alabilir. Firma bu arabayı 40 bin euro'ya satarken, çalıştırdığı on binlerce işçinin maaşlarını ödüyor.

Bu işçilerin sosyal giderlerini ödüyor+ enerji giderlerini ödüyor+ham madde ve ekipman ödüyor vs ve arabayı da 40 bin euro'ya satıyor. Aynı araba Türkiye'de 100 bin euro civarında. Peki Türkiye'nin bu söz konusu araba için gideri var mı?..

Bu aradaki farkın adını ÖTV koyunca helal oluyorda, Koç'un, Kalkavanın 1e aldığını 6ya satması mı fahiş, ihanet oluyor? Gurbetçilerin, vatanlarından Avrupaya bir kilo peynir, sucuk, zeytin yağı vs beraberinde götürmesi yasakken; evlerimizdeki tuvalet kağıtları bile Avrupanın değil mi?

Türkiye halkı kendi vatanlarında batıya ve onların yerli işbirliçilerine köle gibi çalıştırılırken döviz niye yükselir acaba? Dövizi kimler harcıyor? Bu ülkede dövizi harcayanlar kimlerin sırtına biniyorlar?

Türkiyede uluslararası mağazalarda (mesela Bauhaus, carrefour vs) satılan malların bedeli, Türk baronlar tarafından batılı baronlara döviz olarak gitmiyor mu?

"'Türkiyenin döviz borcu" esasen kimlerin borcudur?

Ha, yurt dışında "Türklerin de şirketleri var diyebilirmisiniz? Diyemezsiniz! Zira onlar "lira" şirketi değil; "dolar" şirketidir. Baron yani.

BİONTEC gibi ÜLKER gibi, şeker fabrikaları gibi...Halkımız bunlara çalışır bunlara döviz öder.

Tohum gibi, mercimek, buğday, koyun, inek gibi öder! Uluslar arası ticari ilişkiler değil; olsa olsa uluslararası emek sömürüsüdür bu.

Saray kodamanlarının lüxü için köleleştirilmiş, aşılanmış, taşeron bir toplum!

Kuruluş osman, Alparslan selçuklu, FB, GS, cüpbeli ahmet, menzil, mevlanalarla bu ezilmiş insanların ahından kurtulumazsınız.

Bu dünyada da öte dünyada da yakanıza yapışacağımızı unutmayın.

Özde inananların Allahtan başka kimseye kulluk etmeyeceğini günümüz müteahhitleri çok iyi bilir!

 

 

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
https://www.facebook.com/rhvmimarlik/videos/557660301802778
Yazar Bilgisi

Adil Avaz Adil Avaz h24habrgmail.com Tüm Yazıları

BENZER HABERLER