VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 14 June 2022 23:32:32

0 Yorum

Kez Okundu.

Duyduğu Şehirden Doğduğu Kent’e Bimfed

Bitlis Mutki Dernekler Federasyonu (BİMFED) Mutki’de bulunan bütün köylerdeki çocuklara giyim yardımı yapacak.

Duyduğu Şehirden Doğduğu Kent’e Bimfed

H24/ Bitlis/Motkan

“Mutkililer Asıl insanlardır.”

Mutki kaymakamı Hasan Hüseyin Uzan, Belediye Başkanı Vahdettin Barlak, Mutki federasyonu Başkanı Ferat Bulut, Mutki’ye bağlı 70 muhtar bir çok sivil toplum kuruluşu temsilcisi kahvaltı ile buluştu.

Bitlis Mutki Dernekler Federasyonu (BİMFED) Mutki’de bulunan bütün köylerdeki çocuklara giyim yardımı yapacak.

Bitlis Mutki Dernekler Federasyonu (BİMFED) Mutki'de bulunan bütün köylerdeki çocuklara giyim yardımı yapacak.

 

Bitlis'in Mutki ilçesine bağlı yaklaşık 70 köyde bulunan 3 bin civarı ilkokul öğrencisine BİMFED giyim yardımında bulunacak. Konuyla ilgili olarak ilçede Mutki Kaymakamı Hasan Hüseyin Uzan, Belediye Başkanı Vahdettin Barlak, BİMFED Başkanı Ferat Bulut ve 70 köy muhtarının katıldığı bir kahvaltı programı düzenlendi.

Mutki Kaymakamı ve belediye başkanı ile istişarelerde bulunarak giyim yardımı yapacak olan BİMFED Başkanı Bulut, ileriki zamanlarda ise başarılı öğrencilere de eğitimlerinde destek olacaklarını ifade etti.

Mutki Kaymakamlığında yapılan toplantıda konuşan Bulut, “Daha önce verdiğimiz sözleri yerine getirmek anlamında proje gerçekleştirdik.

Bu amaçla Mutki'de 70 köye ayırt etmeksizin ilkokuldaki çocuklarımıza yapılacak olan 3 bin kişi hedefli bir giyim organizasyonu için Kaymakamımızla birlikte inşallah vaatlerimizi yerine getireceğiz. Biz Mutki'nin hizmetkarı olarak geldik.

Bir 16 kişi, oturan insanlar ve ayakta duran insanlar görseli olabilir

Mutki kaymakamlığında yapılan toplantıda konuşan Bulut, daha önce verdikleri sözleri yerine getirmek babında projelerini gerçekleştirdiklerini bu amaçla Mutki’de 70 köy’e ayırt etmeksizin ilkokuldaki çocuklarımıza yapılacak olan 3000 kişi hedefli bir giyim organizasyonu için sayın kaymakamımızla birlikte inşallah vaadlerimizi yerine getirecez.

Mutki federasyonu Başkanı Ferat Bulut, Biz Mutki’nin hizmetkarı olarak geldik. Biz Bimfed  Mutki Federasyonu olarak İstanbul’da 2 ay önce bir otelin salonunda bir kahvaltı ile çok güzel ses getiren bir toplantı yaptık, kar ve hava şartlarına rağmen, programa kimse gelemez denilirken inanın masalarımız yeterli kalmadı, ekstra 150 ile 200 insan daha katıldı hatta yer yetmediği için geri giden insanlarımız oldu.

Biz Mutkililer asil insanlarız!

Duyduğumuz yerden doğduğumuz yerlere ne yapabiliriz elimizden ne gelir, karınca kadarınca yapabileceklerimiz için sayın kaymakamım ve Belediye başkanımla da istişare ederek bir çalışmanın içeriğine girdik. Ben tekrar burada katılım sağlayan toplantımıza iştirak eden bütün  muhtarlarımıza, siz kıymetli misafirlerimize tekrar teşekkür ediyorum dedi. 

Kahvaltılı Toplantı Programından sonra Bimfed Mutki Federasyonu başkanı Ferat Bulut, ve yönetimi Mutki Kaymakamı Hasan Hüseyin Uzan ve Belediye Başkanı Vahdettin Barlak’ı makamında ziyaret ederek plaket takdiminde bulundu.

Bulut daha sonra küllice köyünde’ki taziyeye uğradıktan sonra Mutki Programını bitirip İstanbul’a döndü.

Bir 8 kişi, oturan insanlar, ayakta duran insanlar ve iç mekan görseli olabilir

 

Bir 12 kişi, oturan insanlar ve ayakta duran insanlar görseli olabilir

 

Bir 5 kişi, oturan insanlar, ayakta duran insanlar ve iç mekan görseli olabilir

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER