VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 02 March 2022 17:26:36

0 Yorum

Kez Okundu.

Dürüstlerin Mücadelesi Şart

DÜRÜSTLERİN MÜCADELESİ ŞART

H24/ MAKALE/ ADiL AVAZ

 Bu sistemin "müslüman" savunucuları, aynı zamanda kendilerini, Allahın adına "islam" dediği düzenin de temsilcileri olarak lanse etme uğraşısındalar.

Bu olmaz tabi. Zira Allahın tarifindeki müslüman, putperest, faizci, kumarcı, sömürücü, adaletsiz olan bu düzenin, ancak isyancısı olur. Hem bu sistemi savunacaksınız hem de İslamı. Bu büyük bir çelişkidir.

Hal böyle olunca söz konusu bu taife, yine sistemin kendisinden kaynaklanan çıkmazlara, islam adına "caiz"lik fetvası vermekte yarış içindeler. Hakikatte ise sistemin ekonomik yapısının dayattığı bilinçli sıkıntılar karşısında, hiç kimse; fuhuş kumar, faiz vs gibi haramlara "caizdir" fetvası veremez.

Bu sistem, "insalık" hariç; kendi zenginini, fakirini(kölesini), dincisini, ateistini, ırkçısını, tarikatçısını, teröristini oluşturur. Bu oluşumun bileşkenleriyle, egemenlik kalelerinin duvarlarını ve vazgeçilmez güvenliğini inşa eder.

Bu günün dünyasında bariz bir insanlık problemi yaşanmaktadır. Bu "insanlık" probleminin ana sebebi, insanı yaratan gücün ve bu gücün "insanlık"a dair kurallarının ötelenmesindendir.

Dünya insanlığı, kendilerini yaratan ve yaratılışlarıyla beraberinde getirdikleri haklarına sahip çıkmakta direnselerdi böyle bir tablo söz konusu olmayacaktı elbet. Yer yüzü nimetlerinin, insanlık ve diğer mahlukatın ortak malı olduğuna dair bilinç tamamen yitirilmiştir.. Bunun yerine "öğretilmiş çaresizlik" dayatılarak hakim kılınmıştır.

Artık toplumun büyük bir kısmı, ölmüş veya gelecek kurtarıcılarının(!) yolunu beklemeye bilinçli olarak mahküm edilmiştir.

Sistemin kapitalist efendileri, daha çok kazanmak için, kölelelerine önce bir verirler sonra iki alırlar. Bu durum Türkiyede daha barizdir. İktidarların yandaşları dünya krizinden bahsederler.

Doğrudur!

Ama Türkiye de, global kapitalist bu kulübün bir üyesidir. Netice olarak insanlık, doğarken beraberinde getirdiği haklarını geri alma mücadelesine girişmelidir.

Bu haklarını gasp edenleri de yargılamalıdır. Böylece ancak geleceğe dürüst bir dünya devredilebilr.

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
https://www.facebook.com/rhvmimarlik/videos/557660301802778
Yazar Bilgisi

Adil Avaz Adil Avaz h24habrgmail.com Tüm Yazıları

BENZER HABERLER