VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 01 May 2020 19:16:34

0 Yorum

Kez Okundu.

Durer’in Emek ve Dayanışma Günü Mesajı

Bitlis Beşminare Düşünce Akademisi Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Durer, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Serdar Durer yayınladığı mesajında şunları ifade etti; Bildiğiniz üzere bir süredir, Çin’in Wuhan kentinde başlayıp bütün Dünyayı etkisi altına alan Covid 19 virüsü sebebi ile buruk bir süreçten geçiyoruz. Kitlesel ölümlerin gerçekleştiği, küresel bir kriz yaşıyoruz. Acıdır ki bu süreçten en çok işçiler etkilendi.

Alın terleriyle insanlara, insanlığa sürekli bir katma değeri olan, ülkemizde ve Dünya’nın her yerinde insanlar için lokomotif bir güç oluşturan tüm işçi kardeşlerimizin, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü yürekten kutluyorum.

Ülkemizde ilk defa resmi olarak 1923 yılında kutlanmaya başlanan işçi bayramı, 2008 yılından itibaren emek ve dayanışma günü olarak kutlanılmaya başlanmıştır. 22 Nisan, 2009 yılından itibaren TBMM’de kabul edilen yasa ile 1 Mayıs resmi tatil ilan edilmiştir. Dedi. Durer sözlerine devamla; helal ekmek kazanmak için çalışan, sürekli hepimiz için üreten işçi kardeşlerimiz, Türkiye’mizin güçlü geleceğinin en önemli neferleridir. İşçilerin sosyal güvenceleri ve iş güvenlikleri hususu başta olmak üzere, birçok sorunlarının çözümü için son yıllarda ciddi bir çaba içerisinde olan merkezi hükümete bundan sonrada büyük görevler düşmektedir.

https://www.4x4bet123.com/ https://www.4x4bet123.com/

Bir sivil toplum örgütü olarak her zaman işçilerin, emekçilerin emrinde olduk. Birlik ve dayanışma ruhu içinde her vakit işçilerle birlikte olduk. Bundan sonra da bu birlikteliğimizi sürdürecek, karınca misali de olsa her vakit işçilerin, emekçilerin yanında olmayı sürdüreceğiz.

Unutmayalım ki çalışan, üreten bir Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşmasında en büyük pay sahipleri yine işçiler olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle; başta işçiler olmak üzere, bütün milletimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü en içten duygularımla kutluyorum. Şeklinde konuştu.

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER