VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 03 April 2022 04:51:20

0 Yorum

Kez Okundu.

DSP Parti Amblemi İçin Yargıya Gidiyor

DSP Yargıya Gidiyor

Parti amblemleri çakıştı, DSP mahkemeye gidiyor.

 Ayhan Bilgen'in yeni kurduğu Türkiye'nin Sesi Partisi'nde amblem tartışması doğdu.

Demokratik Sol Parti, güvercinli amblemin kendi amblemlerine benzemesi nedeniyle mahkemeye gideceğini duyurdu.

Parti amblemleri çakıştı, DSP mahkemeye gidiyormask Büyütmek için resme tıklayın HDP’den istifa eden Ayhan Bilgen öncülüğünde kurulan Türkiye’nin Sesi Partisi, İçişleri Bakanlığı’na kuruluş belgelerini teslim etti.

Bilgen’in kurucu başkan olduğu partinin ambleminde ise mavi fon üzerine güvercin yer aldı. Demokratik Sol Parti’nin (DSP) kullandığı güvercin amblemine benzetilen Bilgen’in yeni partisinin amblemine dair DSP’den açıklama geldi.

DSP Genel Sekreteri Müzeyyen Okur, Türkiye’nin Sesi Partisi’nin kullandığı güvercin amblemi hakkında yaptığı yazılı açıklamada, “Kars eski belediye başkanı Sayın Ayhan Bilgen ve arkadaşları tarafından 31 Mart 2022 tarihi itibariyle kurulan ve İçişleri Bakanlığı'na kuruluş evraklarını teslim ettiğini basın kuruluşları aracılığıyla öğrendiğimiz Türkiye’nin Sesi Partisi, kurumsal simgesi olarak lacivert zemin üzerine ağzında zeytin dalı olan beyaz güvercin logosu sunmuştur.

Kendilerine ve Türk siyasetine hayırlı olması temennimizi iletiyoruz. Ancak öncelikle belirtmeliyiz ki, bu tercih doğru bir yaklaşım içermemektedir” dedi.

‘YARGISAL SÜRECİ BAŞLATACAĞIZ’

“Umudun simgesi mavi zemin üzerinde, barışın simgesi ‘Ak Güvercin’in” 1985 yılında kurulan DSP’nin amblemi olduğunu ve 37 yıldır seçimlerde bu amblemin kullanıldığını hatırlatan DSP’li Müzeyyen Okur şunları ifade etti:

“Yeni kurulan Türkiye’nin Sesi Partisi’nin kurucularının böyle bir amblem belirlemesi en hafif deyimiyle talihsiz bir tercih olmuştur. Bu amblemin Parti yetkililerince kısa zamanda değiştirilmesi dileğimiz ve beklentimiz yanında Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı ve Anayasa Mahkemesi nezdinde gerekli yasal süreci başlatacağımız hususunu basınımız aracılığıyla da paylaşmak isterim.”

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
https://www.facebook.com/rhvmimarlik/videos/557660301802778
Yazar Bilgisi

H24 Haber H24 Haber infokariha.net Tüm Yazıları

BENZER HABERLER