VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 02 November 2020 17:38:00

0 Yorum

Kez Okundu.

Dolar kuru haftaya yeni bir rekorla başladı!

Dolar kuru haftaya yeni bir rekorla başladı!

Dolar kuru haftanın ilk işlem gününde 8.40 TL seviyesine kadar yükselirken geçen hafta kırdığı rekoru yeniledi.

 

Dolar kuru ABD seçimlerinin olacağı haftaya yeni bir rekorla başlayarak 8.40 TL’yi gördü. Piyasalar merakla yarın sonuçlanacak ABD seçimlerini bekliyor.

Dolar kuru 22 Eylül’de Merkez Bankası’nın faiz kararını değiştirmeyerek sabit tuttuğu PPK toplantısından sonra yeni bir yükseliş trendine girmişti. Kur geçtiğimiz hafta pazartesi günü 8 TL barajını aştıktan sonra hareketlerini hızlandırmıştı. Dolar kuru geçtiğimiz hafta neredeyse hemen hemen hergün yeni bir rekora imza atarken. ABD seçimlerinin olduğu haftaya yeni bir rekorla başladı. Dolar kuru 8.40 TL seviyesine yükseldi.

 

PİYASALAR ABD’DEN GELECEK HABERE KİLİTLENDİ

Dolar kuru rekor üzerine rekor kırarken, para piyasaları 3 Kasım’da yani yarın sonuçlanacak ABD Başkanlık seçim sonuçlarıyla ilgili gelecek haberlere kilitlenmiş durumda. ABD Başkanlık yarışı mevcut Başkan Donald Trump ve Cumhuriyetçilerin adayı Joe Biden arasında geçiyor. Son yapılan anketlerde Biden rakibinin 7 puan üstünde olduğu gözlemleniyor. Dolar kuru Biden’ın seçin kazanma ihtimalini fiyatlarken gelebilecek sürpriz bir Trump haberi dolar kurunda sert satışlara neden olabilir.

Kaynak Milli Gazete

https://www.4x4bet123.com/ https://www.4x4bet123.com/
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER